У НАТО вкотре наголосили, що не введуть свої війська в Україну, якщо Росія нападе
Джерело:
BBCЄнс Столтенберг вчергове заявив, що НАТО не воюватиме за Україну проти Росії. Однак держави-члени Альянсу надають ЗСУ зброю.
Колективна оборона не поширюється на партнерів, – Столтенберг
Генсек НАТО зауважив, що Альянс "робить багато речей", щоб допомогти Україні протистояти Росії. Мовиться про посилення можливостей Збройних сил для захисту.
До теми Кулеба порадив Путіну дбати про власний народ, а не витрачати мільйони на війни
Україна не є членом НАТО, тож стовідсотково, що правило про колективну оборону при нападі на країну-члена розповсюджується лише на країни, що входять в НАТО, а не є близькими партнерами блоку,
– пояснив політик.
Він підкреслив, що НАТО модернізовує системи оборони України й надає озброєння. У приклад Столтенберг навів передачу Великою Британією новітніх протитанкових ракетних комплексів.
Також Альянс надсилає сигнали Росії, що у випадку застосування збройної агресії проти України, Москві загрожують санкції.
Генсек підкреслив, що ситуація становить "реальну небезпеку". Тому країни мають працювати над політичним вирішенням.
Що відомо про постачання зброї Україні:
- Раніше Столтенберг зауважив, що країни-члени НАТО не єдині у питанні надання Україні зброї.
- Так, Німеччина навідріз відмовляється постачати нашим Збройним силам оборонне озброєння. У виправдання Берлін вирішив надати Україні 5 тисяч касок.
- Водночас Канада пообіцяла відправити нелетальну зброю. Крім того, в нашу країну прибудуть ще 60 канадських військових, аби тренувати ЗСУ.
- США направили Україні вже чотири борти з військовою допомогою, а в Пентагоні запевнили, що на цьому не зупиняться.
- У Польщі казали, що "не публічні" у питанні надання зброї Києву. Згодом наш міністр оборони Олексій Резніков заявив, що Україна не отримувала військову допомогу від Варшави.
Це може вас зацікавити – які країни НАТО підтримують Україну: відео