"Ми не будемо диктувати Україні, що робити": у НАТО поділились очікуваннями від контрнаступу ЗСУ
Протягом року українські війська ще більше наростили свою міць та вдосконалили навички. Тому ЗСУ матимуть успіх в запланованій контрнаступальній операції.
Про це в ексклюзивному інтерв'ю 24 Каналу заявила постійна представниця Сполучених Штатів при НАТО Джуліан Сміт. Крім того, посадовиця додала, що ні НАТО, ні США не будуть диктувати Україні, що робити.
Дивіться також Український контрнаступ: у НАТО сказали, від чого залежить успіх воїнів
Очікування НАТО щодо контрнаступу
Ми вважаємо, як сказав Головнокомандувач Об'єднаних сил НАТО в Європі Каволі, Україна зробила неймовірну роботу протягом останніх місяців, завершивши серію навчань, не лише зі Сполученими Штатами, але й з іншими союзниками по НАТО, особливо в Німеччині. І ця підготовка, на нашу думку, допоможе українцям досягти успіху, як ми сподіваємось, коли розпочнеться контрнаступ,
– зауважила Сміт.
Вона також нагадала, що всі члени контактної групи, які зустрічаються на "Рамштайні", передали в руки українців значні нові можливості. Відтак, з огляду на самі можливості та підготовку, яка відбулася протягом останніх чотирьох чи п'яти місяців, у НАТО вважають, що українські військові мають всі шанси на успіх.
"Що ж до деталей контрнаступу, то ми залишимо це в руках президента Зеленського та його вищого військового командування", – підкреслила представниця США.
Сміт нагадала, що протягом повномасштабної війни українські військові були винахідливими, адже вони об'єднали нові та старі набори можливостей і на полі бою використовували технології в дуже інноваційний спосіб.
Питання Криму – відповідальність України
"Щодо питання Криму, то не лише Сполучені Штати, але й усі країни, які підтримують Україну зараз, воліли б залишити це питання в руках президента Зеленського. Саме президент Зеленський і, знову ж таки, його військові радники, його головні радники з питань зовнішньої політики та національної безпеки повинні будуть визначитися насамперед, на яких умовах і коли вони хочуть повернутися за стіл переговорів і як далеко вони хочуть зайти після того, як відбудеться контрнаступ, які їхні плани на літо та осінь", – наголосила політикиня.
Вона констатувала, що НАТО чи Сполучені Штати не вважають за потрібне диктувати "нашим друзям в Україні". Західні партнери покладають це питання лише на нашого президента.