Ми на декілька років випереджаємо тих, хто нас навчає, – Ніколюк про підготовку за кордоном
Джерело:
"Радіо Свобода"Українські захисники мають можливість навчання за кордоном, де інструктори країн альянсу дають базову підготовку. Відбувається обмін досвідом, але важливо розуміти, що наявність бойового досвіду в українців подекуди перевищує досвід інструкторів.
Про це розповів командувач підготовки Командування Сухопутних військ ЗСУ генерал-майор Віктор Ніколюк. Зокрема, він прокоментував інформацію про те, що іноді українським військовослужбовцям доводиться складати додатковий іспит в Україні, після отримання за кордоном певної спеціальності.
Дивіться також Росіяни спробували захопити Табаївку, в Авдіївці важкі бої: як змінилась карта фронту за тиждень
Ніколюк зауважив, що за кордоном військові хоч і обмінюються досвідом, але війна змінює усе на практиці.
Не хочу нікого зачепити, але з нашим бойовим досвідом ми на декілька років випереджаємо тих, хто нас навчає. Ми, звичайно, обмінюємось досвідом, але слід враховувати, що він не стоїть на місці. Будь-яка війна змінюється, і ці тонкощі необхідно враховувати,
– наголосив генерал-майор.
Він також пояснив, що країни Альянсу дають базову підготовку, а ось далі українські військові повинні враховувати усі нюанси бойових умов. За його словами, це обов'язок і необхідність захисників. А тому підтвердив, що перед тим, як відправити військових на поле бою, їх "відточують".
"Перед тим, як військовослужбовці сюди (безпосередньо на фронт) приходять, звичайно, ми перевіряємо ті навички, які їм мали дати, і потім ми вже їх доточуємо в тому сенсі, який необхідно нам", – пояснив Ніколюк.
Яка тренажерна база в Україні
Водночас генерал-майор зауважив, що наявна тренажерна база в Україні є не в тому обсязі, якому б хотілося. Але у цьому питанні тривають перемовини з партнерами.
Командувач стверджує, що програмне забезпечення дає можливість готувати фахівця, члена екіпажу, навідника танку чи навідника бойових машин піхоти в повному обсязі.
ЗСУ перейшли на стандарти НАТО: головне
- ЗСУ повністю відійшли від радянської школи тактики ведення бойових дій і перейшли на планування та проведення операцій за стандартами НАТО.
- На відміну від росіян, українські воїни використовують тактику НАТО – "тактику жаб'ячих стрибків", яка себе чудово показала на Харківщині та на правому березі Дніпра.