Не хотіли ризикувати відносинами з Німеччиною: США пояснили угоду про "Північний потік-2"

21 липня 2021, 21:29
Читать новость на русском

У Держдепі США пояснили, чому Штати уклали угоду з Німеччиною щодо "Північного потоку-2". Мовляв, не хотіли ризикувати відносинами з ключовим союзником.

Так, адміністрація США вирішила не ризикувати. Про це заявив речник Державного департаменту США Нед Прайс під час брифінгу.

До теми США і Німеччина домовилися щодо "Північного потоку-2": якими будуть гарантії для України

Будь-яка розумна людина вважала би, що санкції навряд чи зупинять "Північний потік-2". Тому, Адміністрація США вирішила, що за таких обставин не варто ризикувати підривом, істотним ускладненням наших двосторонніх відносин з нашим ключовим союзником (Німеччиною – 24 канал),
– сказав Прайс.

США й Німеччина домовились про "Північний потік-2"

США і Німеччина таки уклали угоду щодо "Північного потоку-2". Країни домовилися, що Україна отримає гарантії збереження транзиту газу після запуску скандального газопроводу.

Домовленість обіцяють оприлюднити 21 липня. Заступниця держсекретаря США Вікторія Нуланд розповіла перші деталі.

  • Зокрема, Німеччина буде добиватися продовження договору про транзит щонайменше на 10 років. Наявний договір чинний до 2024 року.
  • Також Берлін ініціюватиме санкції проти Росії, якщо вона обмежуватиме постачання газу та "використовуватиме енергію як зброю".

За словами Нуланд, якби США та Німеччина не домовилися, то для України це було б більш ризиковано, тому що газопровід вже побудований на 95%.

Зверніть увагу! ЗМІ писали, що в адміністрації Джо Байдена начебто закликали українську владу утриматися від критики "Північного потоку-2". Однак в адміністрації Байдена частково спростували це.