ATACMS могла б вразити не лише Кримський міст, – військовий експерт назвав переваги ракети
Україна може отримати від західних партнерів далекобійні ракети ATACMS. Така зброя могла б допомогти ЗСУ вражати ворожі цілі в глибокому тилу.
Про це 24 каналу розповів військовий експерт та головний редактор Defence Express Олег Катков. На початку серпня голова Офісу Президента Андрій Єрмак попросив міжнародних партнерів передати Україні ATACMS.
До теми З любов'ю від ЗСУ та США: окупанти у Криму скоро можуть отримати "палкі" привіти
"Є цікавіші цілі, ніж Кримський міст"
За словами Каткова, з військової точки зору такі ракети – це "довга рука", здатна бити на відстань 300 кілометрів.
"Коли говорять про ці ракети, чомусь одразу згадують Кримський міст", – зазначив він.
Військовий експерт наголосив, що Кримський міст, безумовно, є дуже важливим об'єктом для росіян. Однак, на його думку, завдяки ATACMS українські військові могли б вразити й інші цілі у тилу ворога.
Цілком реально вдарити по аеродромах в окупованому Криму, звідки піднімаються російські літаки для того, щоб бомбити Україну. Можна вдарити по окупованій базі у Севастополі, де російські кораблі озброюються ракетами "Калібр", які також використовуються для обстрілів України. Тобто існують значно важливіші й цікавіші цілі, ніж Кримський міст.
Водночас, як зазначив головний редактор Defence Express, система ATACMS була розроблена у США наприкінці 80-х років. Ракети GMLRS з дальністю до 80 кілометрів, які зараз використовують ЗСУ, значно сучасніші.
Чи зможуть росіяни збивати ATACMS
російська пропаганда вже декларує, що зможе збивати балістичні ракети типу ATACMS.
На думку Каткова, це лише голослівні заяви, адже росіяни до цього часу не мали такого досвіду.
"Ніхто цього ще не робив. Це питання практичної площини. Нехай спробують", – сказав він.
Коли Україна отримає ATACMS
Поки що західні партнери зволікають із наданням Україні нового типу озброєння. Катков вважає, що передача Україні ATACMS лежить виключно у політичній площині.
Зверніть увагу Лупаємо скалу: чому українцям рано розводити "зраду" через відсутність ATACMS
"Йдеться про те, що передача цих ракет нібито може спричинити конфлікт росії і США. А це вже Третя світова. Таке пояснення доволі часто цитують як у Пентагоні, так і у Вашингтоні", – зазначив він.
Катков додав, що Україна вже показала Заходу, яким чином здатна використовувати військову допомогу.
Ми вже довели, що західна зброя використовується з максимальною ефективністю і за всіма конвенціями, які тільки можна уявити. Навіть у Пентагоні щоразу говорять, що більш ніж приємно вражені тією ефективністю, яка зараз є у ЗСУ завдяки західній допомозі,
– сказав військовий експерт.
Олег Катков розповів, на що здатні ракети ATACMS: дивіться відео
Ракети ATACMS для України: головне
- Наприкінці липня обидві палати Конгресу США виступили за те, щоб надати Збройним Силам України ракети ATACMS.
- Проте радник США з національної безпеки Джейк Салліван заявляв, що Сполучені Штати їх не надаватимуть, бо ЗСУ буцімто можуть використати ці ракети для удару по території росії.
- У США готують новий пакет військової допомоги для України. За інформацією західних ЗМІ, туди таки ввійдуть ракети, здатні влучати у цілі на відстані до 300 кілометрів.