Не потрібно робити трагедію, – Веніславський про судову реформу
Верховний суд вирішив перевірити судову реформу, яку ініціював Володимир Зеленський, і відправив закон до Конституційного суду. Однак це не завадить реформі.
Про це в прямому ефірі 24 каналу розповів депутат від "Слуги народу" і представник президента в Конституційному Суді Федір Веніславський. За його словами, немає підстав не реформувати суд до рішення КС.
До теми КСУ часто діє на догоду агресора, – у ЦПК відреагували на план суддівської мафії
"Не потрібно робити якусь трагедію з сьогоднішнього звернення Верховного суду до Конституційного суду. Це дійсно має вигляд активної протидії з боку суддівської влади реформуванню суддівської системи", – сказав Веніславський.
Веніславський: "Реформу продовжать"
Нардеп вважає, що такі дії природні, бо завжди та система, яку намагаємось реформувати, чинить опір. Однак жодних підстав не виконувати норми закону, який оскаржили у Конституційному суді України до вердикту КС точно немає.
Думаю, що вкінці жовтня делегують представництво від Ради суддів до Етичної ради й вона почне свою роботу. Жодним чином звернення до Конституційного Суду не зупинить процесу,
– сказав Веніславський.
Він розповів, що дуже важко передбачити, коли буде рішення КС. Це може зайняти від кількох місяців і до року.
"Попри супротив судової влади реформу продовжать. Немає міфічної загрози участі міжнародних експертів державному суверенітету", – додав Веніславський.
Блокування судової реформи: що відомо
- Реформа передбачає створення Етичної ради, до якої повинні увійти міжнародні представники. Вони матимуть вирішальну роль у відборі членів Вищої ради правосуддя.
- Однак Рада суддів не змогла обрати кандидатів до Етичної ради. За кандидатів проголосували лише 4 судді з 26.
- Рада суддів обіцяла обрати кандидатів до Етичної ради до кінця жовтня 2021 року.