Нетиповий симптом Омікрону, в ЄС схвалили ще одну вакцину: новини про коронавірус 20 грудня
В Україні захворюваність на коронавірус стабілізувалась. За добу інфікувались 2,5 тисячі українців. Показникам червоної зони відповідають тільки дві області, більшість регіонів вийдуть з жорстких карантинних обмежень до різдвяних свят. У Брюсселі пройшли масштабні протести антивакцинаторів. Це останні новини про SARS-CoV-2 в Україні та світі 20 грудня.
Новини про коронавірус
Статистика поширення COVID-19
Джерело: МОЗ
За минулу добу, 19 грудня, в Україні зафіксували 2 536 нових хворих на COVID-19. До лікарень госпіталізували 1 241 людину зі встановленим COVID-19 або підозрою на наявність захворювання. На жаль, хвороба забрала життя ще 157 українців. Натомість одужали 6 690 пацієнтів.
Днем раніше У Британії прогнозують нову хвилю, резонансне дослідження від Pfizer: новини про коронавірус
Скільки нових хворих виявили в регіонах: статистика
У неділю найбільше випадків коронавірусу зафіксували у Києві. Найбільше летальних випадків (20) зареєстрували у Запорізькій області.
- Київ – 497;
- Вінницька область – 69;
- Волинська область – 170;
- Дніпропетровська область – 50;
- Донецька область – 121;
- Житомирська область – 123;
- Закарпатська область – 65;
- Запорізька область – 110;
- Івано-Франківська область – 101;
- Київська область – 121;
- Кіровоградська область – 74;
- Луганська область – 6;
- Львівська область – 124;
- Миколаївська область – 89;
- Одеська область – 63;
- Полтавська область – 56;
- Рівненська область – 51;
- Сумська область – 47;
- Тернопільська область – 98;
- Харківська область – 133;
- Херсонська область – 0;
- Хмельницька область – 77;
- Черкаська область – 132;
- Чернівецька область – 78;
- Чернігівська область – 81.
*Дані з тимчасово окупованих територій АР Крим, Донецької, Луганської областей та міста Севастополя відсутні.
Загальна статистика захворюваності в країні
Станом на 20 грудня в Україні зареєстровано 3 610 687 хворих на COVID-19. 3 338 555 пацієнтів вже одужали, але померли, на жаль, 93 262 хворих.
Смертність від коронавірусу у світі на 1 мільйон населення / Дані: Worldometers | Інфографіка 24 каналу
Темпи вакцинації в Україні суттєво знизились
Джерело: МОЗ
У неділю, 19 грудня, проти коронавірусу вакцинувалися лише близько 30 тисяч українців. Днем раніше щеплення зробили удвічі більше людей – понад 60 тисяч.
Від початку вакцинальної кампанії проти коронавірусу вакцинувалися 14 375 346 мешканців України. 14 375 344 з них отримали щонайменше одну дозу вакцини. Натомість повністю імунізовані та отримали дві дози 12 961 886 українців.
Натомість додаткову дозу отримали лише 92 людини.
Загалом від початку вакцинальної кампанії в Україні провели 27 337 322 щеплень (і першою, і другою дозою).
Перед різдвяними святами кілька областей можуть вийти з червоної зони
Джерело: 24 канал
Наразі лише 2 із 25 регіонів України не можуть вийти з червоної зони через ситуацію з коронавірусом. Мовиться про Волинську та Запорізьку області. Інші регіони або вже вийшли з червоної зони, або вийдуть з неї найближчими днями.
Про це під час брифінгу розповів міністр охорони здоров'я України Віктор Ляшко.
Як українцям захиститись від штаму Омікрон
Джерело: 24 канал
В Україні вже зафіксували новий штам коронавірусу Омікрон. На тлі цього у МОЗ розповіли, що допоможе українцям вберегтися від недуги.
МОЗ та ВООЗ рекомендують такі заходи для профілактики:
- одягати захисну маску, де це потрібно;
- зберігати дистанцію з людьми;
- провітрювати приміщення;
- уникати закритих просторів, тісних приміщень і скупчення людей;
- слідкувати за чистотою рук;
- прикривати рота і носа зігнутим ліктем або серветкою при кашлі та чханні.
Більше про це Як українцям захиститись від штаму Омікрон: Ляшко дав 5 рекомендацій
У Чернівцях жінка понад 7 місяців хворіла на COVID-19
Джерело: ТСН
Чернівчанка хворіла на коронавірусу більше ніж 7 місяців. Впродовж всього часу вона робила ПЛР-тести в різних лабораторіях, але результат не змінювався.
Юлія Драпата інфікувалась коронавірусом ще у листопаді минулого року, симптоми хвороби зникли за кілька тижнів, а ось позитивний результат тесту на коронавірус жінка отримувала 13 разів.
У жінки лімфома, вона проходила курс хімієтерапії. Ймовірно, саме через ослаблений імунітет вірус був в організмі так довго.
Увага Чи можна отримати "тисячу Зеленського", якщо вакцинувався за кордоном
Новини про коронавірус у світі
Статистика поширення COVID-19
Джерело: Університет Гопкінса
Станом на 20 грудня у світі виявили понад 274 мільйони хворих на коронавірус та більш ніж 5,3 мільйона смертей серед пацієнтів.
Від початку пандемії найбільше інфікованих зареєстрували у США – понад 50,8 мільйона. Наступними п'ятірку лідерів за кількістю заражених за останні 28 днів закривають: Німеччина, Велика Британія, Франція, Росія та Туреччина.
У Брюсселі мітинг антивакцинаторів переріс у заворушення
Джерело: DW
У Бельгії 19 грудня тисячі людей вийшли на вулиці, аби висловити протест проти обов'язкової вакцинації проти коронавірусу. Демонстрація незабаром переросла в сутички з правоохоронцями.
Найбільше сутичок відбулось у парку П'ятдесятиліття, який поруч з офіційними установами Євросоюзу. Правоохоронці застосували проти демонстрантів сльозогінний газ та водомети.
До поліцейських відділень повезли щонайменше 55 людей.
Дивіться відео сутичок у Брюсселі:
ВООЗ зробило висновки щодо передачі штаму Омікрон
В ЄС схвалили ще одну вакцину проти коронавірусу
- Вакцина від Novavax має назву NVX‑CoV2373. Вона пептидна і створена на основі білкових субодиниць, яка містить спайковий білок молекули SARS-CoV-2.
- Препарат розробили за тим же принципом, що й препарати проти гепатиту B та правця.
- За даними виробника, вакцина Novavax ефективна на 90 відсотків проти різних штамів COVID-19.
Омікрон вплинув на ефективність вакцин, але не все втрачено, – ЕМА
Однак це лише перші дані. Глава ЕМА додала, що необхідно провести додаткові дослідження щодо підвищення ефективності вакцин проти штаму Омікрон.
Увага Нічого не знаємо про справжній перебіг Омікрону, – імунолог сказав, чого чекати від штаму
Дослідження про коронавірус
Наскільки зросла ефективність вакцини Moderna проти Омікрону
Джерело: The Guardian
Компанія Moderna оголосила, що бустерна доза їх вакцини проти COVID-19 здатна захистити проти нового штаму Омікрон. Після низки лабораторних випробувань вчені встановили, що рівень антитіл зростає у 37 разів. Компанія також заявила про безпечність додаткової дози вакцини.
Крім того, Moderna все ще працює над створенням вакцини, яка буде націлена конкретно на Омікрон. Препарат перейде до клінічних випробувань на початку наступного року.
Назвали новий нетиповий симптом Омікрону
Джерело: Тhe Guardian
Кількість хворих на штам Омікрон у світі стрімко зростає. Дослідники встигли помітити основні симптоми, що вказують на те, що людина захворіла саме на цей варіант коронавірусу.
Крім симптомів, що дуже схожі на ті, які відчувають люди, заражені Дельтою, вчені назвали ще один нетиповий момент, характерний поки що тільки для нового штаму Омікрон.
Спеціалісти повідомили так званий туман у мозку. Це розпливчастий термін. Він означає почуття розгубленості, забудькуватості, відсутності уваги та ясності розуму.
Назвали препарати, які не допомагають при лікуванні Омікрону
Джерело: MedicalXpress
Два стандартні препарати, які у США використовували для лікування коронавірусу, навряд подіють проти нового штаму Омікрон. У лікарнях США б'ють на сполох.
Йдеться про препарати від Regeneron та Eli Lilly були популярними для лікування раннього COVID-19. Це засоби на основі антитіл, які запобігають важкому перебігу хвороби та госпіталізації.
Але обидва виробники ліків нещодавно попередили – лабораторні дослідження показують, що їхні методи лікування значно менш ефективні проти штаму Омікрон, оскільки той містить десятки мутацій, які ускладнюють атаку антитіл на вірус.
Важливо! Натомість лікарі визначили, що препарат на основі антитіл від GlaxoSmithKline найкраще підходить для боротьби з Омікрон. Препарат Glaxo спеціально розробили для зв'язування з частиною вірусу, яка з меншою ймовірністю мутує. Ранні дослідження на лабораторно змодельованому Омікроні показали перспективні результати.Цікаво Від чого залежить важкий перебіг коронавірусу