"Непрощенна помилка": влада Ірану заявила, що український літак збили декілька ракет

11 січня 2020, 08:36
Читать новость на русском

Президент Ірану Хасан Рухані підтвердив слова міністра закордонних справ країни про те, що український літак над Тегераном збили військові. Це була випадковість, стріляли у повітряне судно декілька разів.

Так, про жахливу помилку іранських військових, яка призвела до масштабної трагедії, він написав у твіттері.

Важливо! Іран підтвердив, що випадково збив український літак

Внутрішнє розслідування Збройних Сил прийшло до висновку, що, на жаль, ракети, випущені через людську помилку, спричинили жахливу катастрофу українського літака і загибель 176 невинних людей. Слідчі продовжують розслідування цієї великої трагедії і непрощеної помилки,
– наголосив він.

Іранський президент також висловив свої співчуття родинам загиблих і розпорядився вжити всіх заходів для компенсацій за збитий український літак, який летів рейсом Тегеран – Київ.

Ісламська Республіка Іран глибоко шкодує про цю страшну помилку. Мої думки та молитви йдуть до всіх сімей. Я висловлюю свої найщиріші співчуття,
– зазначив Рухані.

Влада Ірану пообіцяла також, що відповідальні за цю помилку, будуть представлені в Судову організацію збройних сил країни, яка буде розглядати їх провину на законних підставах.

Що відомо про катастрофу літака МАУ в Ірані?Вранці 8 січня український літак Boeing 737 авіакомпанії "Міжнародні авіалінії України" розбився біля Тегерана. 167 пасажирів та 9 членів екіпажу летіли до Києва – не вижив ніхто.

Катастрофа сталася приблизно за годину після того, як Іран атакував ракетами американські бази в Іраку.

Увага! Раніше в Україні заявляли про розгляд 7 версій причин авіакатастрофи. Серед них були 3 закриті. Однією з провідних була версія про збиття літака російською ракетою. Втім, в Україні не поспішали з висновками: казали – не вистачає доказів. Іран спочатку заперечував свою причетність до трагедії. Проте лідери низки країн (США, Канада, Велика Британія, Австралія, Нідерланди) з посиланням на інформацію розвідки наполягали саме на версії того, що літак випадково збили іранські військові.


Катастрофа літака МАУ над Тегераном/ інфографіка 24 каналу