Військове відомство США Пентагон повідомило, що з території Ірану 8 січня завдали ракетного удару по двох військовим базах на території Іраку. На цих базах розташовані американські та британські солдати. Про це кажуть у CNN.

Нагадаємо, раніше ЗМІ повідомляли, що США привели в бойову готовність свої війська на Близькому Сході

Інша інформація про факт атаки по американських базах в Іраку наразі суперечлива від різних видань та інформаційних агентств.

Про атаку 9 ракетами американської бази повідомив канал Sky News Arabia з посиланням на джерела в іракських силових структурах. Інший канал, Press TV, передав, що вдарили по американській базі десятками ракет.

Той же Press TV передав, що Корпус вартових ісламської революції взяв на себе відповідальність за напад та заявив, що ця атака – відповідь на вбивство генерала Касема Сулеймані.

Деякі інші місцеві джерела також заявили про початок так званої "Операції мученика Сулеймані".

Утім правдивої інформації про якісь жертви чи руйнування наразі немає.

Твіттер FarsNews_Agency опублікував начебто відео запуску ракет по базі США з дописом "Починається "Жорстока помста".

У Білому домі теж відреагували: сказали, що за ситуацією стежать.

Речниця адміністрації Трампа Стефані Грішем заявила наступне: "Про ці повідомлення знаємо. Президент теж в курсі. Ми стежимо за ситуацією й консультуємось з усією безпековою командою".

Чому між Іраном та США зараз така напруга?Конфлікт між країнами спалахнув після вбивства в Іраку 3 січня іранського генерала Касема Сулеймані. Вбили його за особистим наказом президента США Дональда Трампа.

Іранська влада назвала вбивство Сулеймані "терористичним актом". А духовний лідер країни аятола Алі Хаменеї пригрозив США "серйозною помстою".