Неякісні бронежилети для армії: ДБР завершило розслідування і назвало шокуючу суму збитків
27 жовтня 2020,
18:12
Читать новость на русском
Держбюро розслідувань завершило досудове розслідування у справі про закупівлю Міноборони України неякісних бронежилетів для армії. Сума збитків для держбюджету України склала майже 42 мільйони гривень.
Слідчі територіального управління Бюро в Києві повідомили про завершення досудового розслідування. Про це повідомляє пресслужба ДБР.
Радимо ознайомитись Справа бронежилетів Марченка: що про це відомо
Результати розслідування
- Слідство встановило, що посадовці Міністерства оборони України закупили неякісні бронежилети марки "Корсар МЗС-1-4", які не відповідають технічним вимогам і фактично прострілюються.
- При цьому чиновники і представники компанії постачальника знали, що за умови намокання під час дощу в бронежилетах змінюється молекулярна структура і вони втрачають свою куленепробивну властивість.
- Встановлена сума збитків держбюджету України в результаті закупівлі неякісних бронежилетів склала понад 40 мільйонів гривень.
Справа неякісних бронежилетів для ЗСУ: головне
- Влітку ми нулого року ДБР викрило посадовців Міноборони на закупівлі 11 тисяч неякісних бронежилетів для війська. Це відбулось під керівництвом генерал-майора Дмитра Марченка.
- Наразі вісьмом особам повідомлено про підозру в цій справі. Шестеро з них перебували на керівних посадах в Міноборони під час скоєння злочину.
- Також підозру отримав власник компанії "Темп-3000" Юрій Євтушенко. Саме його фірма виробляла бронежилети "Корсар", неякісну партію яких закупило Міністерство оборони.
Критики існуючої армійської структури вважають, що Марченко та його підлеглі дійсно відповідали за контроль якості бронежилетів, але слідство поверхнево поставилось до того, аби розібратись у суті справи.