Нова резолюція ПАРЄ по Криму роздратувала росіян: хочуть покарати авторку

24 червня 2021, 18:20
Читать новость на русском

Джерело:

Интерфакс

ПАРЄ ухвалила жорстку резолюцію щодо прав людини в окупованому Криму. Зокрема, у документі є пункт про репресії. Росії така гостра критика не сподобалась, отож там запропонували заборонити автору в'їзд на російську територію.

З такими пропозиціями виступив голова Держдуми В'ячеслав Володін. Російський політик вважає, що у Думі можуть поставити питання про заборону в'їзду депутатці від Ісландії Сунне Еварсдоттір. Саме на основі її доповіді і сформулювали резолюцію.

До теми Все глибша яма міжнародної самоізоляції Росії, – депутатка "Голосу" про сесію ПАРЄ

Росія вважає резолюцію ПАРЄ "образливою"

Володін пообіцяв підняти питання "образливої для росіян" резолюції на зустрічі з головою парламенту Ісландії 29 червня.

Доповідачка представила помилкову інформацію, спотворила реальну ситуацію. Це був недружній крок, і ми маємо право поставити перед МЗС питання про заборону для неї в'їзду в Росію,
– написав Володін у своєму телергам-каналі.

Голова Держдуми наполягає, що, мовляв, авторка не була в Криму і не спілкувалась з місцевими жителями. Та й усе ПАРЄ начебто "далеке від реальності".

Зверніть увагу! Російський політик цинічно заявляє, що кримські татари працюють в органах держвлади і беруть участь в ухваленні рішень для всієї Росії.

Важливо Росія повинна пустити в Крим Джемілєва і Чубарова, – резолюція ПАРЄ

Основні положення резолюції ПАРЄ

  • З 2014 року триває тимчасова окупація Росією Криму.
  • Росія має припинити застосування російського законодавства в Криму, адже потрібно дотримуватись лише міжнародного права та законодавства України
  • Російський окупаційний режим проводить репресії проти кримських татар. Мовиться вбивства, насильницькі зникнення, тортури, нелюдське поводження.
  • У резолюції є пункт про переслідування журналістів, обмеження свободи слова, права на мітинги, тиск на кримськотатарських правозахисників.
  • Важливо, що резолюція закликає скасувати так зване "рішення" про заборону діяльності Меджлісу кримськотатарського народу.