Де та коли відбудеться наступний "Рамштайн": подробиці від Пентагону
Джерело:
Міністерство оборони СШАУ Бельгії 15 червня відбудеться нова зустріч у форматі "Рамштайн". Очільники міністерств оборони країн-партнерів планують обговорити посилення захисту українського неба.
Про це під час брифінгу міноборони США заявив речник Пентагону Патрік Райдер. Нова 13-а зустріч відбуватиметься у столиці Бельгії – Брюсселі.
Дивіться також На крилах свободи: хто увійшов до коаліції винищувачів і які літаки отримає Україна
Нова зустріч у форматі "Рамштайн"
Райдер заявив, що на зустріч у Брюсселі приїде глава Пентагону Ллойд Остін і глава Об'єднаного комітету начальників штабів ЗС США генерал Марк Міллі. Окрім того, Остін планує також зустрітися 16 червня з міністрами оборони країн НАТО.
Подробиці щодо майбутньої поїздки глави Пентагону обіцяють оприлюднити згодом.
Варто зазначити, що минуле засідання "Рамштайну" відбулося 25 травня. Тоді партнери України домовилися знайти можливість ще більше захистити небо від ворожих ракет. Зокрема – розглядали питання щодо надання більшої кількості систем ППО.
У підсумках минулої зустрічі у форматі "Рамштайн" Ллойд Остін зазначив, що акцент на найближчі тижні для партнерів – це посилення ППО України. Він підкреслив, що Україна може стовідсотково збивати ворожі ракети. Тому партнери й далі обговорюють, що треба для того, аби захистити своє небо.
Підсумки минулої зустрічі: коротко
- В онлайн-режимі 25 травня відбулася 12-а зустріч у форматі "Рамштайн". На ній ухвалили низку важливих рішень, зокрема щодо посилення захисту неба.
- На підсумковій конференції глава Пентагону заявив, що авіаційна коаліція розпочне підготовку українських пілотів на F-16. На його думку, це серйозний процес, але завдяки координації в рамках контактної групи – навчання буде можливим.
- Після зустрічі Литва оголосила про новий пакет військової допомоги для України. Зокрема до нього увійшли протидронові комплекси, снаряди, сухі пайки та важливе військове обладнання.
- Про нову допомогу оголосили також уряди Швеції та Фінляндії. Зокрема Фінляндія виділила 109 мільйонів євро на зенітні комплекси для України, Швеція – приєдналася до авіаційної коаліції та заявила про готовність навчати українських пілотів.
- У підсумку Ллойд Остін наголосив, що партнери у далі працюватимуть над посиленням захисту українського неба.