Нова хвиля протестів у Гонконгу: основні вимоги мітингувальників

2 листопада 2019, 23:22
Читать новость на русском

Протести у Гонконгу набирають обертів. Тепер люди вимагають, щоб їм дозволили обирати місцеву владу. А ось правління Китаю вважає, що підбурюють ситуацію у Гонконгу іноземні уряди. Як розгортаються події у цьому колись демократичному куточку Китаю – читайте далі.

На вулицях Гонконгу знову неспокійно. Люди знову почали виходити на протести. Усі у темному одязі, а на обличчях маски. Вони розбирають турнікети, аби споруджувати вуличні барикади. Щоб відгородитись від правоохоронців.

Читайте також: Протести через загадкову смерть підлітка в Прилуках: усе що відомо – фото, відео

Подекуди навіть співали гімн Великобританії. Так люди натякають на незалежність Гонконгу від Китаю. Адже до кінця минулого століття Гонконг був колонією Об'єднаного Королівства. Влада Китаю вважає, що протести – справа рук іноземних урядів.

Ми вдосконалимо систему, в якій місцеві органи повністю підпорядковуватимуться центральному уряду. Який захищає суверенітет, інтереси та безпеку. Ми рішуче запобігатимемо втручанню та підривній діяльності іноземних сил,
– наголосив член Постійної комісії Національного конгресу Шень Чуняо.


На вулицях Гонконгу знову неспокійно

А ось активісти певні, що комуністичне правління країни намагається не допустити до влади тих, хто мислить інакше. Людей це обурило ще більше, тепер вони вимагають, аби вибирати місцеву владу у Гонконгу могли самі жителі.


Люди Гонконгу стоять проти Китаю

Рішення відмовити мені в участі у місцевих виборах – політично обумовлене. Моя громадянська позиція – це злочин у їхній свідомості,
– зазначив громадський активіст Джошуа Вонг.

Щойно мітингувальники вийшли на протест, одразу на противагу їм вийшли й спецпризначенці. Й одразу завдали удару. Розпилювали сльозогінний газ та стріляли гумовими кулями. А цей водомет на швидкості рушив просто у натовп, ледь не почавивши людей.


Нова хвиля протестів у Гонконгу

Антиурядові протести розпочались ще на початку літа через закон про екстрадицію злочинців на материкову частину Китаю. У Гонконзі переконані, що таке рішення призвело б до репресій. Після протестів прийняття закону тимчасово відклали. Тепер же місцеві жителі вимагають, аби їм дали право самостійно обирати владу в Гонконзі. Бо досі він вважався своєрідним острівцем демократії у комуністичному Китаї.