З квітами та піснями: у Білорусі люди знову вийшли на акції – події 14 серпня

14 серпня 2020, 21:50
Читать новость на русском

14 серпня – шостий день протестів у Білорусі. У Мінську та інших містах ввечері люди вийшли на акції протесту, Спочатку до центру столиці направилась численна кількість силовиків та військової техніки. Проте згодом спецпризначенці місце мітингу покинули.

Основне про те, як проходить шостий день масових протестів у Білорусі, зібрав 24 канал.

Зверніть увагу Лідера немає: чого бракує опозиції у Білорусі та яка доля Лукашенка

Що відбувалось у Білорусі 14 серпня

Найбільше людей зібрались у Мінську на площі Незалежності та Пушкінській. Про це інформують у білоруських телеграм-каналах.

До центру Мінська стягували силовиків

Близько 18:00 з'явилась інформація про те, що до центру прямують принаймні 8 автобусів з силовиками, водомети та автозаки. У центральній частині столиці зник інтернет.

Згодом мережа знову розпочала працювати. Як повідомили очевидці подій, силовики покинули місце мітингу і передислокувались поблизу стадіону "Динамо".

Учасники акції сіли на землю, аби показати, що демонстрація – мирна

Тим часом, люди, що прийшли до Будинку уряду з квітами та білими стрічками, співали пісень та скандували лозунги. Частина з учасників сіла на землю, аби довести, що демонстрація – насправді мирна.

До акції долучились медики та працівники заводів. Близько 21:00 учасники почали розходитись, перед цим засвітивши ліхтарики.

Цікаво! Коли люди зібрались під Будинком уряду, до них вийшли силовики. Вони несподівано опустили щити. Після цього мітингувальники кинулися обіймати бійців ОМОНу.

У Гродно люди несли велетенський прапор

Масштабні акцї відбулись у багатьох білоруських містах. Так, у Гродно на демонстрацію прийшли більше ніж 30 тисяч осіб. Вони несли гігантський прапор Білорусі.

У Ліді солідарність з мітингувальниками показали представники правоохоронних органів. Міліцейські машини сигналили демонстрантам.

Дивіться вражаючі фото з протестів / Фото з білоруських ЗМІ

Вдень страйкували працівники підприємств

Всенародний страйк, який у Білорусі почався ще у понеділок, продовжується. Зазначимо: він не має тих масштабів, які були у намірах активістів, однак з дня на день працівники держпідприємств виходять на забастовку.

Одними з найактивніших є робітники Мінського електротехнічного заводу імені Козлова. Саме тут у перший день протестів мітингарів розганяли ОМОНівців і навіть пройшли затримання.

14 серпня люди все так само, не боячись наслідків, вийшли з приміщень на вулиці і скандували "Уходь!"

Ще з найактивніших страйкарів – робітники Білоруського металургійного заводу у Жлобіно. Сьогодні вранці мали розмову із керівництвом, якому віч-на-віч висловили претензії щодо дій влади.

"Белсат" повідомляє: страйкарів, які висловлювали обурення минулими днями, "просили" звільнитися.


Забастовка на БМЗ у Жлобіно

Втім Sputnik Беларусь повідомляє: 14 серпня страйкували робітники, які не задіяні у виробництві: люди з нічної зміни чи вихідного.

У Гродно бастували три основні підприємства: Хімволокно і Гродно Азот, меблева фабрика ЗОВ.


У Гродно до робітників меблевої фабрики також вийшло керівництво

У Солігорську мітингували будівельники "Раммонтажбуду".

Страйки відбувались на десятках підприємств по всій країні: подекуди групи бастувальників були невеликими, а десь, як от на заводі імені Козлова у Мінську, через зупинку роботи збирали екстрене зібрання профспілки.

Ланцюги солідарності

У центрі столиці білоруси утворили вже традиційних мирний ланцюг солідарності. Така акція відбувається щодня і є стихійною: до неї долучаються прості перехожі, попередньо не домовляючись про місце старту.

По обіді колона мітингарів із кульками і квітами вирушила до центру Мінська.

Айтішники протестують

У п'ятницю вздовж МКАДу на протест вийшли і робітники IT-галузі. Як повідомляє NEXTA, тисячі осіб зібралися вздовж дороги, тримаючи у руках клавіатуру.

Айтішники бастують у Мінську / Фото "Белсат", NEXTA

До речі. У Білорусі від 9 серпня почались серйозні проблеми з інтернетом. Це призвело до шалених збитків для компаній, чия робота неможлива без інтернету, зокрема IT-компаній. Детальніше про це читайте за посиланням.

Школярі проти виборчих комісій

Цього дня почалася нова креативна акція – школярі несли назад у навчальні заклади свої нагороди. Так вони висловили протест проти виборчих комісій, які підробили протоколи і вплинули на результат виборів.


Школярі повертають свої дипломи

Школи – одне з найпопулярніших місць для розташування виборчих дільниць, у члени цих комісій зазвичай беруть педагогів. У перший день протестів з'являлися повідомлення від багатьох комісій, що засідали у школах, про те, що їх змушують підробляти протоколи з результатами.


Учні висловлюють протест проти підробки протоколів на виборчих дільницях у школі / Фото з телеграм-каналу TYT.BY

До прикладу Вибори у Білорусі: ОМОН силував комісію підписувати протоколи з "правильними цифрами"

Медики і далі страйкують

Другий день поспіль на вулиці виходили і люди в білих халатах. Медики бастували у Мінську, Бресті, Гомелі: вони виходили окремими групами на території біля лікарень, аби долучались до загальних ланцюгів солідарності.


Медики також не виходять на роботу, а йдуть протестувати / Фото з телеграм-каналу NEXTA.live

Важливо. Минулої доби вперше від початку протестів 9 серпня влада не проводила жорсткої нічної зачистки. У МВС Мінська зазначили: влада пішла на поступки.

Цей матеріал ми будемо постійно доповнювати

Як пройшли 5 і 6 день протестів у Білорусі – дивіться відео:

Як пройшов минулий день протестів у Білорусі – дивіться відео