Жіночі протести та вимоги театралів: що відбулося в Білорусі 29 серпня – фото, відео

29 серпня 2020, 23:15
Читать новость на русском

Вже три тижні поспіль у Білорусі тривають протести проти фальсифікацій на президентських виборах. Люди не злякалися силового розгону мітингів у перші дні, і ось уже 21 день поспіль вийшли на вулицю, аби висловити невдоволення владою.

Про те, що відбувалося на 21-й день масових протестів у Білорусі, читайте у матеріалі 24 каналу.

Головне про Масові протести в Білорусі: останні новини і що відомо – фото, відео

Протести в Білорусі 29 серпня

Вимоги до влади від Купалівського театру

Працівники Купалівського театру у Мінську, який став епіцентром протестів у столиці, висунули вимоги до влади, інформує hromadske.

Керівника театру Павла Латушка, який зараз є членом президії Координаційної ради, звільнили. На його місце одразу призначили нову людину.

Представники чинної влади дозволяють собі публічно висловлюватися про нас в зневажливому тоні, називаючи нас фейками та пропонуючи виїхати на заробітки до США,
– мовиться у заяві працівників театру.

Вимоги театралів до влади:

  • звільнення всіх політв'язнів та затриманих під час виборчої кампанії і мирних акцій, пов'язаних з нею;
  • розслідувати всі випадки насильства щодо протестуючих та випадкових людей;
  • порушити кримінальні справи щодо силовиків, які зловживали своїми повноваженнями;
  • допустити представників ЗМІ, адвокатів та медиків до тих, хто ще знаходиться в ізоляторах;
  • зупинити тиск на працівників, які беруть участь в мирних акціях протесту та висловлюють свою громадянську позицію;
  • провести нові вибори президента при новому складі ЦВК і допуском незалежних міжнародних і національних спостерігачів.

Ланцюги солідарності

У центрі Мінська щодня створюють ланцюги солідарності. 29 серпня такий ланцюг на площі Перемоги створили жінки. Поруч проїхала колона байкерів з червоно-біло-червоними прапорами. Очевидці помітили у цьому районі кілька автозаків. На площу Перемоги прибув і ОМОН.

Мітингувальниці, що переважно одягнулись у білі та червоні кольори, прийшли з квітами. Жінки утворили величезну колону, що рушила з площі Перемоги до Жовтневої площі.


У центрі Мінська жінки створили ланцюг солідарності / Фото TUT.by


Байкери з червоно-біло-червоною символікою / Фото TUT.by


У центрі Мінська – автозаки / Фото TUT.by

Дивіться відео з площі Перемоги:

Головні площі міста загородили

Аби уникнути масових мітингів, мінська влада виставила загорожі на головних площах міста: Жовтневій площі, площі Перемоги та площі Незалежності.


Встановили турнікети на головних площах Мінська / Фото TUT.by

Це цікаво! У МВС Білорусі заявили, що під час акцій протесту 28 серпня затримали 32 людей. У силовому відомстві запевняють, що "ужили всіх заходів", аби забезпечити порядок. Також правоохоронці кажуть: акції були малолюдними. На площі Незалежності вони нарахували лише 90 людей, біля "червоного костьолу" не більше ніж 200.

Жіночий грандмарш солідарності та затримання учасників

Надвечір в центрі Мінська – тротуарами по обидва боки проспекту Незалежності – стартувала масштабна хода жінок. Участь у заході взяли, попередньо, понад 10 тисяч осіб.

Жіночий грандмарш солідарності в Мінську: дивіться відео

Жінки скандували "Не забудемо, не пробачимо!", "Сашо, тебе звільнено!", "Іди геть!", "Незалежнасць!, "Нас багато — ти один!", "Верим, можам, пераможам!", "Живе Білорусь!", "Трибунал!", "Це наше місто!, Ми гуляємо!". Майже всі були одягненими або в національну символіку, або в біло-червоні кольори, дехто тримав історичний білоруський біло-червоний прапор. Крім того, жінки запалили ліхтарики.

Цікаво, що колону жінок оточили силовики ОМОНу. Водночас на місце під'їхали автозаки та міліцейські мікроавтобуси. Рух на сусідній площі перекрито. Опозиційні телеграм-канали пишуть, що сталися й перші затримання як учасниць, так і випадкових перехожих. Також є інформація про затримання журналіста.

Дії силовиків під час жіночого маршу солідарності в Мінську: відео

Через жіночу акцію солідарності в Мінську закрили станції метро Октябрську, Купаловську, площа Леніна та площа Перемоги. Також у центрі міста були відчутними проблеми з доступом в інтернет.

Дивіться відео затримань людей силовиками в Мінську

Крім того, в мережі з’явилося брутального затримання людей прямо в автобусі. Сталося це, коли силовики почали розганяти марш жінок, і її учасники – хлопець і дівчина – заховалися в громадському транспорті. Але в тролейбус зайшов ОМОН. До речі, свідком інциденту стала маленька дівчина.

Дивіться відео брутального затримання людей у тролейбусі в Мінську

Завершилися заходи приблизно о 20:00. Цікаво, що перед закінченням маршу жінки тролили силовиків вигуками "Ми йдемо додому". А опісля урізних місцях білоруської столиці люди співали пісні "Перемен" і "Погоня".

Додамо, що акції солідарності також пройшли в німецькому Франкфурті та ізраїльському Єрусалимі.

Автопробіг за Лукашенка

У Мінську провели автопробіг на підтримку Олександра Лукашенка. Колона складалась з близько сотні автівок. На машинах були червоно-зелені та російські прапори. Цікаво, що з деяких автомобілів лунала пісня "Саня залишиться з нами", а також гімн Білорусі.

Дивіться відео з автопробігу:

Боротьба проти ЗМІ

Міністерство закордонних справ Білорусі позбавило акредитації двох журналістів BBC та ще чотирьох – "Радіо Свобода". Тепер вони не мають права виконувати свою журналістську діяльність на території Білорусі. Відповідне рішення ухвалили члени міжвідомчої комісії з протидії екстремізму.

Раніше МЗС позбавило акредитації чотирьох росіян, що працюють на іноземні ЗМІ. За інформацією посольства Росії, журналісти представляють Associated Press і німецький канал ARD.

Детально Боротьба проти ЗМІ: МЗС Білорусії анулював акредитації журналістів BBC і "Радіо Свобода"

Заява Сергія Міхалка

Фронтмен гурту BRUTTO Сергій Міхалок опублікував відеозвернення, в якому закликає до нових демократичних виборів в Білорусі. Вперше він настільки детально прокоментував ситуацію у своїй країні.

Міхалок н аголосив, що група зробила свій вибір вже давно: музиканти не визнавали результати виборів, починаючи з 2010 року. Про це вони співали та неодноразово заявляли в інтерв'ю. Тому, звичайно, позиція у 2020 році у них – незмінна.
Дивіться звернення Сергія Міхалка:

Коротко про протести у Білорусі

  • 9 серпня у Білорусі відбулись президентські вибори, на яких нібито переміг Олександр Лукашенко.
  • Обурені виборці назвали вибори сфальсифікованими і вийшли на акції протестів.
  • Проти мітингувальників правоохоронці застосували силу, загинули щонайменше 4 людей, ще більше ніж тисяча отримали поранення.
  • Країни ЄС не визнали результатів президентських виборів та засудили насилля над протестувальниками. Євросоюз розпочав процес санкцій проти білоруських посадовців.
  • З 11 серпня у країні розпочався загальнонаціональний страйк. Протести не стихають і досі.