Головні новини 23 червня: повінь на Заході, Україна в "червоній зоні" через коронавірус

24 червня 2020, 08:21
Читать новость на русском

У Чернівецькій та Івано-Франківській областях оголосили про червоний рівень небезпеки через негоду. Людей на Буковині вже почали евакуйовувати, а на курорті "Буковель" річка затопила дорогу. Через ситуацію зі стрімким поширенням коронавірусу Україну вважають країною з "червоної зони". Лідера партії Шарія побили в Житомирі. Такими були головні новини 23 червня.

Найважливіші новини в Україні та світі за вівторок, 23 червня:

Негода на Буковині та Прикарпатті

Тут детальніше Прориви дамб, жертви і затоплені міста: які наслідки негоди на Заході – фото й відео

Дощі у Чернівецькій та Івано-Франківській областях не припиняються вже протягом тижня. У селах декількох районів області: гірського Вижницького, Путильського, прикордонних Глибоцькому та Герцаївському наслідки негоди відчули ще вихідними. Вода розмила дороги, зруйнувала дамбу у селі Банилів та затопила міст у Маршинцях.

Уранці 23 червня місцева влада повідомила, що пік рівня води у річках очікують ввечері 23 червня, а пізніше з'явився прогноз про ранок 24 червня.

У коментарі 24 каналу мер Чернівців Олексій Каспрук розповів, що вже почалася підготовка до евакуації місцевих мешканців із найбільш постраждалих сіл, а також частини районів Чернівців.

Працівники міської ради сповіщають мешканців тих вулиць, де є загроза підтоплення. Є домовленості з готелями про відселення людей, забезпечення питною водою. Досвід сумний є, тому діємо за алгоритмом, враховуючи попередні біди,
– розповів мер Чернівців Олексій Каспрук.

Важливо У Чернівцях готуються до евакуації через повінь: оголосили червоний рівень небезпеки

Як повідомляє "Суспільне", у Чернівецькій області вже затопило 103 будинки, понад сотню підвалів та 260 присадибних ділянок. Переселили у безпечні від повені місця 68 людей.

Затоплені Чернівці та села Буковини

Вода у річці Прут досягла критичної межі – перевищила позначку у 5 метрів. Водночас інші потоки навколо населених пунктів вийшли з берегів. У результаті багато вулиць в містах і селах Буковини затопило. Також під водою опинилися десятки будинків і домогосподарств.

Річки на Буковині вийшли з берешів – десятки вулиць і будинків затоплено: відео

Сильні зливи також перетворили чимало міських вулиць на річки й в обласному центрі – Чернівцях. Зокрема, вулиці Хотинську, Руську, Калічанку та інші.

Тут станом на 1 годину ночі 24 червня вода у річці Прут піднялася вже на понад 5 метрів (502 сантиметри) та дісталася ринку "Добробут" і "Калинівського ринку". Раніше голова Чернівецької ОДА Сергій Осачук писав у фейсбуці, що саме 5 метрів – це критична позначка. Згодом з'явилася інформація, що вдень 24 червня вода може піднятися до 7 метрів.

Без газу залишилися кілька сіл

Крім того, через негоду на Буковині без газу залишилися кілька сіл, а це понад 1 тисяча жителів.

Мовиться про такі села:

  • Користувата,
  • Бурдей,
  • Ревне,
  • Стрілецький Кут,
  • Глинниця,
  • Драченці,
  • Нові Драчинці.
  • Карапчів,
  • Вашківці,
    Брусниця,
    Вали,
  • Зпленів,
  • Чортория,
  • Бабино,
  • Кальнівці,
  • Нижні Станівці.

Газопровід підмило і в селі Бобівці Сторожинецького району, також тут знесло міст.

Аварійні бригади чергують на ушкоджених ділянках газопроводів та лагодять мережу. За словами виконавчого директора "Регіональної газової компанії" Олега Ніконорова, "Чернівцігаз" підтримують тиск у газопроводах з резервного напрямку.

Затопило дорогу на Буковель

Внаслідок сильних дощів затопило трасу національного значення, що веде зі Львова до Мукачева. Автодорога була завалена деревами, камінням та брудом. Поряд тече річка Прут, тому через критичне підняття води там почало підмивати дорожнє полотно.

Ця дорога веде до гірськолижного курорту "Буковель". Тим часом на дорозі між Яремче та Микуличином стався зсув ґрунту, а в Татарові річка підмила дорогу, повідомляє "Галка". Микуличин теж затопило.

Важливо! Внаслідок негоди на Івано-Франківщині дві людини загинули і одна вважається безвісти зниклою.

Потік води "несеться" Буковелем – дивіться відео

Загострення негоди на Прикарпатті, яке супроводжується повенями та зсувами, очікують 24 червня. Принаймні про це заявив голова Івано-Франківської обласної державної адміністрації Віталій Федорів.

В результаті стихії в Верховинському районі відрізані 19 сіл, загинули дві людини і одна людина вважається безвісти зниклою. Зруйновані захисні дамби, розмиті береги річок, є розмив доріг і їх перекриття через зсуви,
– наголосив Федорів.

Червоний рівень небезпеки

Тим часом Укргідрометцентр не прогнозує покращення ситуації і оголосив про "червоний рівень" небезпеки у Чернівецькій та Івано-Франківській областях. Мешканців попереджають про шквали, зливи з градом і грозами.


Попередження про вкрай небезпечні погодні умови / Скриншот з сайту Укргідрометцентру

Україна в "червоній зоні"

Україна потрапила до "червоної зони" країн через зростання кількості хворих на коронавірус. Це означає, що ті, хто приїжджатимуть з України за кордон, проходитимуть обсервацію, якщо цього вимагатиме постанова відповідної країни.

Сталося це через те, що у державі наразі перевищений добовий показник нових інфікованих.

Україна потрапила до "червоної зони", тому що показник захворювання на COVID-19 становить вище 40 випадків на добу на 100 тисяч населення,
– прокоментували ситуацію у Державному агентстві розвитку туризму.

Водночас там нагадали: для в’їзду в Україну іноземним громадянам необхідний страховий поліс, який покриває витрати на COVID-19 та обсервацію.

Які країни входять до "червоної зони"?

Країнами "червоної зони" вважаються ті, в яких кількість активних випадків захворювання COVID-19 становить понад 40 осіб на 100 тисяч населення. В України ж такий показник станом на 23 червня становить 46,8.

Громадяни, які приїжджають з країн "червоної зони" в Україну мають проходити обсервацію 14 днів чи скористатись додатком "Дій вдома". А ось приїжджі із "зелених країн" можуть перебувати в Україні безперешкодно за наявності страхового поліса.

Зазначимо. Разом з Україною у "червоному списку" опинилися США, Росія, ОАЕ, Франція, Канада, Сингапур. Із повним списком можна ознайомитися за посиланням.

А ось чи не найбільш постраждала від COVID-19 Італія нині перебуває у "зеленій зоні", як і сусідні для України Польща чи Румунія.


Україна наприкінці "червоного списку" / Скриншот

Побили керівника партії Шарія

У Житомирі під час конфлікту в офісі партії проросійського блогера Анатолія Шарія сталася бійка із застосуванням сльозогінного газу. Інцидент трапився ще 22 червня, однак набув розголосу наступного дня. Постраждав керівник місцевого осередку партії Сергій Нікулін.

Детальніше Лідера партії Шарія в Житомирі побили, коли він бризнув газом в очі ветерану "Азова" – відео

Як стався конфлікт

Активісти, які є ветеранами АТО та входили до полку "Азов" прийшли в офіс партії Шарія, щоб поспілкуватися з її представниками. Розмова видалася гарячою і переросла у суперечку. Коли голова обласного осередку Нікулін застосував проти одного з чоловіків сльозогінний газ, його побили.

Відео інциденту із камери спостереження облетіло інтернет.

Бійка між представником партії Шарія та ветераном АТО (обережно, сцени насилля, 18+)

На відео можна побачити, як двоє чоловіків підходять до офісу з символікою Партії Шарія на дверях, звідти виходить чоловік у червоній футболці (Нікулін). Під час конфліктного спілкування він застосовує проти одного з гостей газ із балончика. Гість б’є його рукою, Нікулін падає, намагається захищатися газом, але отримує ще кілька ударів руками й ногами.

На місце події виїжджали працівники поліції, за заявою потерпілого відкрили провадження.

"За вказаним фактом відкрито кримінальне провадження з ознаками правопорушень статті 194 (пошкодження майна) і статті 125 (легкі тілесні ушкодження). Триває встановлення причетних осіб та їхнє місце знаходження", – розповіли в пресслужбі поліції Житомирщини.