Станом на 29 червня:
- у 19 населених пунктах вода підтопила 163 житлових будинків, 1 фельдшерсько-акушерський пункт, 217 підвалів, 679 присадибних ділянок;
- зруйновано 1,4 кілометра автодоріг ще 40,88 кілометра – пошкоджено;
- зруйновані 14 мостів.
Цікаво Повінь на Західній Україні: чи дійсно лихо сталось через вирубку лісу
Збитки від негоди в Чернівцях
Завдані збитки від повеней лише в Чернівцях вже перевищують 7,5 мільйона гривень. Робота з підрахунку збитків продовжується. Дану подію класифікували як надзвичайну ситуацію природного характеру місцевого рівня.
За попередніми оцінками, нанесені збитки значно перевищують можливості резервного фонду міського бюджету. Відтак міський голова Чернівців Олексій Каспрук звернувся до очільника Чернівецької ОДА Сергія Осачука, щоб вже той звернувся до Кабміну про надання допомоги місту.
Важливо У Чернівцях один з найбільших ринків країни охоплений водою: жахаюче відео з дрона
Наслідки негоди на Буковині (Фото: Чернівцігаз)
Негода на Прикарпатті
Найскладніша ситуація з паводками була в Івано-Франківській області. Станом на 30 червня там затоплено 42 населених пункти.
Станом на 29 червня:
- підтоплено 267 житлових будинків, 1 фельдшерсько-акушерський пункт;
- затоплено 574 підвалів, 1 008 присадибних ділянок;
- зруйновано 149 кілометрів автодоріг, 81 міст;
- пошкоджено 541 кілометр автодоріг та 206 мостів.
Протягом доби силами ДСНС відкачано воду з 60 житлових будинків та господарських будівель та 215 колодязів. Для населення доставлено близько 120 кілограмів продуктів харчування для мешканців Галицького району.
Візит Авакова, Шмигаля та Зеленського на Прикарпатті
- 24 червня у селище міського типу Ланчин Надвірнянського району приїжджали міністр внутрішніх справ Арсен Аваков разом з прем’єр-міністром Денисом Шмигалем. Глава МВС наголосив, що важливо ліквідувати наслідки стихії, мовиться про фінансове і технічне забезпечення.
- Ввечері 25 червня на Прикарпаття терміново приїхав президент Володимир Зеленський і облетів постраждалі райони. Він відвідав селище Ланчин, яке є одним з найбільш постраждалих від стихії. Місцеві жителі розповіли главі держави, що у декого з них підтоплені та частково зруйновані оселі, тому зараз люди вимушені жити в родичів чи сусідів.
Негода на Львівщині
На Львівщині від негоди неабияк постраждало село Зарічне, що у Стрийському районі. Однак ситуація поволі покращується.
Станом на 29 червня:
- підтоплень житлових будинків немає;
- затоплено 6 підвал, 2 присадибних ділянок;
- зруйновано 0,08 кілометра автодоріг, 1 міст;
- пошкоджено 0,22 кілометра автодоріг.
Найбільше у Львівській області постраждали такі райони:
- Жидачівський;
- Стрийський;
- Старосамбірський.
У селі Смільна Дрогобицького району Львівської області через сильні дощі на схилі гори була загроза зсуву ґрунту з дерев'яним житловим будинком. Площа зсуву становила орієнтовно 400 квадратних метрів. Рятувальники провели евакуацію майна із житлового будинку та огородили місце події. Мешканців будинку відселили до родичів, загрози життю людей немає.
На місці події працюють рятувальники / Фото ДСНС
Негода на Тернопільщині
У Монастириському районі на річці Дністер 24 червня стався перелив через дамбу. У селі Коропець підтоплено сільгоспугіддя, а у селі Устя Зелене розпочався перелив води через дамбу, тож виникла реальна загроза підтоплень домогосподарств. Місцевих почали відселяти.
Вже 25 червня ситуація в області покращилася, а рівень води у Дністрі знизився.
Станом на 29 червня:
- підтоплено 42 житлових будинків та 78 господарських будівель;
- затоплено 34 підвал, 209 присадибних ділянки.
Силами ДСНС протягом доби відкачано 715 метрів кубічних води, з 29 колодязів та 14 житлових будинків та господарчих споруд здійснено підвіз 750 літрів питної води місцевим мешканцям.
У Тернопільській області стався перелив через дамбу / Фото ДСНС
Негода напередодні
- Протягом 22 – 23 червня стихією було пошкоджено 160 метрів дамби в селі Банилів на Буковині.
- Вода затопила міст, що розташований на річці Прут. У селищі Маршинці, що біля самого кордону з Румунією, вода піднялася на понад 5 метрів.
- Ріка Лімниця зруйнувала дамбу у Бабині Середньому, що у Калуському районі Прикарпаття. Дамба на річці Чечва в Івано-Франківській області теж опинилася під водою.
- На Прикарпатті у двох місцях була зруйнована дорога на Буковель, та й сам курорт "поплив".
- У Яремче прямо під ногами у матері з дітьми провалилась дорога. Через руйнування автошляху пошкоджено головний водопровід міста.
- 23 червня внаслідок сильних дощів затопило трасу національного значення, що веде зі Львова до Мукачева. Автодорога була завалена деревами, камінням та брудом.
Буковина потерпає від негоди: дивіться відео
Загалом під час негоди загинули 3 особи, ще один чоловік вважається зниклим безвісти.
Негода на Прикарпатті забрала життя фельдшерки та водія "швидкої". Трагедія трапилася 21 червня, коли регіон потерпав від сильних злив, що спричинили паводок.
Читайте більше про Паводки на Прикарпатті забрали життя лікарки та водія: як сталася трагедія
21 червня фельдшерка Галина Скидан поверталася з роботи разом з водієм швидкої допомоги. Вони їхали на власному авто, однак дорогу розмило й автівку знесло у річку Білий Черемош. Витягнули тіло загиблої з річки аж через 12 годин, 22 червня.
Спочатку машину ще було помітно серед бурхливих потоків, опісля її накрило водою. Тіло чоловіка досі не знайшли. Шанси мінімальні, враховуючи швидкість течії та сильне замулення.
Прем'єр-міністр Денис Шмигаль наголосив, що повінь цього року є катастрофічно, тож постраждалим районам виділять допомогу.
Зрозуміло, що ситуація критична. Фактично, затоплення перевершує масштаб 2008 року,
– написав прем'єр-міністр у телеграмі.
25 червня Кабмін таки виділив 754 мільйони гривень з резервного фонду для допомоги населенню, яке постраждало внаслідок масштабних повеней.
Кому та скільки допомоги нададуть:
- Івано-Франківській області – 480 мільйонів гривень;
- Чернівецькій – 30 мільйонів гривень;
- Закарпаттю – 30 мільйонів гривень;
- Львівщині – 10 мільйонів гривень.
- Держводагентству – 92 мільйонів гривень;
- Держлісагентству – 30 мільйонів гривень.
Реакція президента
Глава держави Володимир Зеленський одразу відреагував на надзвичайну ситуацію з паводками у західних регіонах. Він заявив, що тримає на контролі ситуацію в цих областях.
Повені – це страшна проблема, яка вимагає ретельного стратегічного вирішення. А зараз ми маємо оперативно потурбуватися про людей, які залишаються без світла, чиї домівки затопило,
– сказав президент.
Вже 24 червня Зеленський записав звернення до українців через негоду у західних областях. Він висловив співчуття родинам загиблих. А постраждалих запевнив, що держава обов'язково розв'яже питання житла, відновить зруйновані дороги, мости та іншу інфраструктуру.
Також глава держави висловив сподівання, що ситуація не буде загострюватись
"Єдине, що тішить сьогодні, це прогноз на найближчі дні, за яким рівень опадів і води в річках знизиться", – зазначив Зеленський.
Він наголосив, що днями влада розгляне повноцінну стратегію, залучить всіх спеціалістів, щоб розв'язати проблему паводків комплексно назавжди або принаймні на десятиліття вперед.
Звернення Володимира Зеленського щодо повеней на Західній Україні: відео
Які країни готові допомогти Україні у ліквідації наслідків негоди
- У Євросоюзі активували Механізм цивільного захисту, мета якого допомогти Україні подолати наслідки стихійного лиха. На заклик уже відгукнулась Швеція.
- Шведи готові надати Україні понад кілометр бар'єрів від паводків та 250 шлангів, а також фахову допомогу експертів.
- У США заявили, що виділять Україні 100 тисяч доларів для ліквідації наслідків повеней. Коли саме надійдуть гроші, наразі невідомо.
- Угорщина допоможе Україні з ліквідацією наслідків негоди у західних областях. Зокрема, у Будапешті планують надати 50 мільйонів доларів для будівництва доріг на Закарпатті.
- Молдова передала гуманітарну допомогу на 40 тисяч євро. Це бензопили, генератори, мотопомпи, мішки для укріплення берегів та інше обладнання, що допоможе боротися із наслідками негоди в регіоні