Чи може Україна знищити ЗРК С-500 в Криму: Малюк заінтригував заявою
Джерело:
"Ми-Україна"У середині червня стало відомо, що росіяни розмістили на окупованому півострові новітні ЗРК С-500. Василь Малюк прокоментував цю інформацію.
Журналісти поцікавилися в очільника СБУ Василя Малюка, чи здатна Україна знищити нову зброю ворога.
Дивіться також Не лише завершення війни: Кулеба розповів, що буде насправді свідчити про перемогу України
Далі буде
Генерал наголосив, що для всього є свій час. Служба безпеки постійно працює, зокрема й над знищенням російських систем ППО. "Приємно, що Ви слідкуєте за такими тонкощами нашої роботи", – сказав він і додав, що "попереду буде багато різних сюрпризів".
Нагадаємо, що очільник ГУР Кирило Буданов раніше повідомляв про розміщення новітніх С-500 "Прометей" у Криму. Вартість одного такого ЗРК становить 600 мільйонів доларів. У Повітряних силах розповіли, що відомостей про цю розробку окупантів не багато. Самі загарбники переконують, що С-500 значно перевищує показники С-400 "Тріумф". Цей ЗРК може працювати у парі з різними комплексами, зокрема "трьохсотками" або "чотирьхсотками". Також він здатен уражати цілі на більшій дистанції та відповідно працює на більших висотах. Наразі про реальні можливості С-500 робити висновки важко, адже цей комплекс у бойовій роботі помічений не був.
Крім того, слід зауважити, що у мережі повідомляють про ураження С-500 у Криму. Втім, офіційної інформації щодо цього не було. Бійці одного з підрозділів пишуть, що прилетіла ракета ATACMS по РЛС від С-500.
Наміри щодо Криму
Також в глави СБУ спитали про нещодавно уражену космічну станцію росіян у Криму і зв'язок цієї події з планом деокупації півострова.
Малюк зазначив, що планів доволі багато. Усі вони виходять з аналізів ситуації на полі бою. Зі зрозумілих причин розкривати їх генерал відмовився.
Зауважимо, що у Міноборони у звіті за 28 червня визнали, що цього тижня Сили оборони знищили російський Центр космічного стеження та зв'язку у тимчасово окупованому Криму. Там уточнили, що цей об'єкт є важливою військовою складовою у системі супутникового зв'язку та навігації для росіян.