Очільник українського МЗС наголосив, що війна має завершитись досягненням справедливого та тривалого миру, який принесе розуміння усім країнам світу про потенційні наслідки акту агресії проти суверенної держави.

Дивіться також ЗМІ оприлюднили щонайменші втрати Росії: окупанти відчайдушно намагаються знайти солдатів

Що буде перемогою для України

За його словами, йдеться не лише про відновлення кордонів чи притягнення агресора до відповідальності, а й про створення реальності, в якій нова агресія стане неможливою.

Як ми знаємо з власної нещодавньої історії, а також з історії інших регіонів, мир без справедливості веде до нової війни. Тому мета – не просто закінчити війну, а створити реальність, в якій мир буде справедливим і тривалим, а нова війна стане неможливою. Це і буде перемогою,
– пояснив міністр.

Водночас він відзначив Саміту миру, який нещодавно пройшов у Швейцарії, та підкреслив, що він продовжить взаємодіяти з країнами з усіх частин світу задля пошуку рішень, які дозволять відновити справедливий мир.

"Саміт миру у Швейцарії зібрав разом країни з усього світу – півночі, півдня, сходу, заходу – та продемонстрував, що всі вони поділяють щось спільне. Це "щось" – Статут ООН, принципи міжнародного права і необхідність поважати суверенітет і територіальну цілісність країн", – наголосив Кулеба.

Як стверджує український представник, це свідчить про те, що всі країни, які були присутні на заході, готові бути разом, а також діяти спільно, і це, звичайно, додає впевненості в тому, що справедливий і тривалий мир можливий.

Очільник МЗС наголосив, що шлях до справедливого та тривалого миру є непростим, проте він не має альтернатив. За його словами, світ повинен стерти лінії, накреслені іншими, щоб забезпечити повагу до принципів, які дозволяють нам усім жити й процвітати.

“Є речі, які нас усіх об'єднують і стирають ці відмінності. Це бажання жити в мирі та розвиватися. Для України – це мир і відновлення, що, звісно, є передумовою розвитку”, – підсумував міністр.

Нагадаємо, Зеленський закликав західних союзників активніше допомагати Україні, збиваючи російські ракети та дати нашим військовим більше свободи в ударах по території Росії західною зброєю. За його словами, Україна здатна перемогти у цій війні.