Нацгвардійці й прикордонники: що відомо про оборонців Маріуполя, яких сьогодні вдалося повернути
Джерело:
Андрій ЄрмакЗ російського полону 6 липня вдалося повернути 47 українців. Серед них – воїни ЗСУ, Нацгвардії, ДПСУ та двоє цивільних.
Додому повернулися двоє офіцерів, 41 рядовий та сержант, цивільний співробітник "Азовсталі" та тероборонівець з Херсону. Про це розповів очільник Офісу Президента Андрій Єрмак.
До теми Україна повернула ще 45 військових: серед них є захисники "Азовсталі"
Додому повернулися оборонці "Азовсталі"
Єрмак розповів, що Україна продовжує повертати оборонців Маріуполя та "Азовсталі". Серед тих, яких визволили сьогодні, є:
- поранені воїни,
- військові з Донецького, включно з Бахмутом, Запорізького та Харківського напрямків.
Кожен з них – герой. Наша команда, разом з Координаційним штабом із питань поводження з військовополоненими, продовжує виконувати задачу Президента Володимира Зеленського – повернути всіх. Ми не зупиняємось. Всі українці мають бути вдома. Будуть. Слава нашим героям! Українці – найвища цінність держави!
– наголосив очільник ОП.
Дивіться фото звільнених захисників / Фото Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими
Міністр внутрішніх справ Ігор Клименко зазначив, що з полону повернули 14 бійців системи МВС. Найближчим часом 10 нацгвардійців і 4 прикордонники зможуть зустрітися зі своїми близькими.
"Хлопці майже півтора року перебували у російському полоні. Усі вони обороняли Маріуполь. Серед звільнених бійців один офіцер, решта – солдати та сержанти. Наймолодшому з них було всього 21, коли обороняючи місто зі сталі, він потрапив до рук окупантів", – повідомив глава МВС.
Він подякував за повернення військових:
- Президенту України,
- Офісу Президента,
- злагодженій команді Координаційного штабу з поводження з військовополоненими,
- усім, хто допомагає повертати додому українців та українок.
Дивіться відео повернених із полону українців
У Координаційному штабі з питань поводження з військовополоненими розповіли, що додому вдалося повернути двох оборонців, які мали статус зниклих безвісти. Загалом звільнили 43 військовослужбовців:
- представників ЗСУ – 28 (серед них – 10 тероборонців),
- Нацгвардії – 10,
- прикордонників – 4,
- військових моряків – 1.
Двоє повернутих цивільних – працівник заводу "Азовсталь" та активіст з Херсона. Деякі з українських оборонців мають важкі бойові поранення, травми, отримані у полоні,
– Мовиться у повідомленні.
Після звільнення на захисників чекає програма лікування, реабілітації та реінтеграції, а відразу після обміну всі повернені з ворожої неволі отримують набір найнеобхідніших речей та засоби для зв'язку з рідними.
Радниця глави ОП Дарія Зарівна зазначила, що вдалося повернути й дітей 6 та 10 років. Їхня матір – бойовий медик – повернулася з полону в жовтні минулого року.
"І вони з чоловіком весь цей час чекали на повернення вкрадених Росією діток. Попереду ще багато роботи – тисячі дітей, яких вкрала Росія, мають повернутися додому. Так само, як і всі наші полонені. Це задача Президента. Працюємо", – підсумувала Зарівна
Зверніть увагу! За словами омбудсмена Дмитра Лубінця, загалом від 24 лютого минулого року додому вже повернулися 2576 українців. Це вже 47 обмін, який вдалося провести.Україна повернула оборонців Маріуполя: відео