Голова ОП Андрій Єрмак заявив про повернення 47 українців на батьківщину. Робота над їхнім порятунком проводилася у співпраці з Координаційним штабом із питань поводження з військовополоненими. Про це він написав у соцмережах 6 липня.

Читайте також "Досі не можу надихатись": прикордонник зустрівся з батьками після полону – зворушливе відео

Що відомо про врятованих захисників

За словами Єрмака, Україна повернула з російського полону 45 воїнів ЗСУ, Нацгвардії, ДПСУ та двох цивільних. На батьківщину повернулися двоє офіцерів, 41 рядовий та сержант, тероборонівець з Херсону, цивільний співробітник "Азовсталі".

Ми не зупиняємось. Всі українці мають бути вдома,
– заявив Єрмак.

Цю подію також прокоментував Уповноважений ВРУ з прав людини Дмитро Лубінець. За його словами, серед врятованих захисників є оборонці "Азовсталі" та Маріуполя, Донецького, Запорізького та Харківського напрямків.

Він заявив, що більшість військових, яких повернули в Україну 6 липня, мають тяжкі поранення. Омбудсмен запевнив, що захисникам нададуть необхідну медичну, психологічну та соціальну допомогу. Їм допоможуть відновити банківські картки й документи. Лубінець заявив, що це вже 47-й обмін. Загалом вдалося повернути в Україну 2576 людей з початку повномасштабного вторгнення Росії.

Українці повернулися з російського полону / Фото

З російського полону врятували двох дітей

У ГУР МО також поділилися подробицями щодо врятованих громадян України. Як пояснили у розвідці, двоє цивільних, яких вдалося повернути, є дітьми.

До України вдалося повернути двох незаконно вивезених дітей. Їхня мати – бойовий медик – була звільнена з полону країни-агресорки у жовтні минулого року,
– зазначається у повідомленні.

Окрім цього у ГУР заявили, що серед врятованих українців є двоє оборонців, які мали статус зниклих безвісти. Це працівник "Азовсталі" та активіст з Херсона.

Українців вітають з поверненням на батьківщину: відео

Ще зворушливі кадри з поверненням наших захисників додому: відео

Відомі імена деяких колишніх полонених

Мер Вінниці Сергій Моргунов заявив, що з полону вдалося повернути 28-річного Миколу. Цей 28-річний прикордонник з Вінниччини захищав Маріуполь. Там він потрапив у полон до російських окупантів, у якому перебував понад рік та три місяці.

Вітаємо воїнів на рідній землі!
– написав міський голова.

З російського полону врятували прикордонника з Вінниці
Врятований прикордонник з Вінниці / фото Сергія Моргунова

А на Волинь повернулися 4 захисники. Про це повідомив голова Волинської ОВА Юрій Погуляйко.

Батула Ігор Васильович народився у 1996 році в селі Колпитів Володимирського району. Він зник 19 березня 2022 року на Донецькому напрямку в районі Маріуполя. Кулик Олександр Юрійович є жителем села Доросині Луцького району. Боєць 1988 року народження потрапив до росіян у полон 23 травня 2022 року під Лиманом, що на Донеччині.

Ще один врятований волинянин – це житель села Звиняче Луцького району Москалюк Юрій Леонідович, який народився у 1991 році. Його теж окупанти захопили у полон 23 травня під Лиманом. Також до загарбників у полон під Лиманом потрапив Мудрак Юрій Володимирович. Це житель Луцька 1995 року народження. Росіяни захопили його 22 травня.

Воїни понад рік провели у російському полоні. Як зазначив Погуляйко, ця реальність не вкладається у голові.

Як відреагував Зеленський

Президент України прокоментував повернення наших військових та цивільних.

Українці – вдома. Як це і має бути. 45 хлопців. Збройні Сили, Нацгвардія, прикордонники і двоє цивільних,
– написав він.

Голова держави подякував команді, що займається обмінами полонених з Росією. Він висловив окрему подяку Кирилу Буданову, Андрію Єрмаку, Ігорю Клименку, Василю Малюку та Дмитру Лубінцю.

Росія передала 11 військовополонених Угорщині

  • Трьох з цих полонених вдалося повернути в Україну 20 червня. Українське посольство в Будапешті та Координаційний штаб змогли вивезти наших захисників.
  • Ще двоє українських військовослужбовців повернулися з Угорщини на батьківщину 23 червня. Таким чином, наразі вдалося врятували 5 з 11 полонених, яких Москва передала Будапешту.