УКР РУС
6 серпня 2024, 18:54
2

Bloomberg ледь не поставило під загрозу обмін ув'язненими між Заходом та Росією

Основні тези
  • Репортера, який неправомірно повідомив про обмін між Заходом та Росією, звільнили у виданні Bloomberg.
  • Стаття Bloomberg порушила домовленості про публікацію новини про обмін ув'язненими з Росією.
  • Головний редактор Bloomberg News визнав порушення редакційних стандартів та заявив про дисциплінарні заходи проти причетних осіб.
Обмін ув'язненими між Заходом та Росією - 24 Канал Обмін ув'язненими між Заходом та Росією - 24 Канал

Джерело:

The Wall Street Journal

Видання Bloomberg "попрощалося" з головним автором статті, в якій "помилково стверджувалося", що репортер Wall Street Journal Еван Гершкович був звільнений Росією.

Це стало одним з кількох дисциплінарних заходів. Адже подібні дії могли поставити під загрозу обмін ув'язненими між Росією та країнами Заходу.

Дивіться також "Перемога Путіна": чому Трамп розкритикував обмін політв'язнями між Росією і США

Bloomberg порушило домовленості щодо публікації новини про обмін увʼязнених з Росією

У четвер, о 7:41 ранку за східним часом, Bloomberg оприлюднило відповідну статтю. На той момент Гершкович та інші ув'язнені все ще перебували під вартою Росії - на шляху до Анкари, столиці Туреччини.

Згодом опублікований матеріал відредагували, аби відобразити той факт, що на момент публікації ув'язнені ще не були звільнені.

Через кілька днів головний редактор Bloomberg News Джон Міклетвейт написав у записці для співробітників, що публікація статті "могла поставити під загрозу" домовленості про обмін, внаслідок якого було звільнено Гершковича та інших.

Навіть якщо наша історія, на щастя, нічого не змінила, це було явним порушенням редакційних стандартів, завдяки яким ця редакція має таку довіру в усьому світі,
– наголосив він.

Після розслідування Міклетвейт заявив, що Bloomberg вжив "дисциплінарних заходів проти низки причетних, і перегляне процеси, щоб гарантувати, що подібні помилки більше не повторяться".

До слова, це був наймасштабніший обмін ув'язненими з часів холодної війни між Росією та Заходом. З російських в'язниць повернулися щонайменше 10 російських політв'язнів, 2 американців, звинувачених у шпигунстві, та засуджений до страти у Білорусі громадянин Німеччини.