За його словами, цей обмін став "перемогою" для Владіміра Путіна. Експерт-міжнародник Богдан Ференс у розмові з 24 Каналом пояснив, чому Трамп різко відреагував на угоду між Заходом та Росією.

Дивіться також Проти війни та санкцій для "простих росіян": що говорили про Україну російські політв'язні

Трамп розкритикував обмін між Росією та США

Кандидат у президенти США від Республіканської партії Дональд Трамп зустрівся в Атланті зі своїми виборцями. Там він заявив, що хоче привітати Владіміра Путіна з тим, що він уклав ще одну чудову угоду. А США хоч повернули своїх людей, однак натомість уклали жахливу угоду.

Пізніше у власній соцмережі Трамп опублікував низку питань:

  • коли оприлюднять деталі обміну полоненими з Росією;
  • як багато людей віддали Росії;
  • чи платять вони, себто росіяни, готівкою, чи це навпаки, американці платять росіянам;
  • чому США відпускають кілерів, вбивць та бандитів.

Подібного характеру обміни відбувалися, просто масштаб інший. За часів Холодної війни це була поширена практика між СРСР та США. Риторика Трампа є абсолютно прогнозованою, я б її вимірював в контексті внутрішньополітичної боротьби, тому що цей обмін відбувся до виборів,
– наголосив Богдан Ференс.

Демократи показали свою спроможність реалізувати такі складні, чутливі операції з обміну, які готуються місяцями, якщо не роками. А Трамп якраз часто дорікав своїм політичним опонентам, мовляв, вони не здатні на подібні домовленості – навіть з тими, з ким домовлятися важко, а подекуди – не взагалі не варто.

"Зараз пані Гарріс, як ключова кандидатка на пост президента США, може отримати певні бонуси від цього. Адже все ж американських громадян повернули додому, а така складна комбінація з залученням інших країн вдалася", – підкреслив експерт-міжнародник.

Безперечно, саме через те Трамп відреагував на обмін подібними нападками.

Коротко про обмін між США та Росією

  • 1 серпня між США та Росією відбувся обмін увʼязненими. В обміні брали участь США, Росія, Білорусь, Німеччина, Польща, Словенія й Норвегія. З Росії звільнено 16 осіб: американців Евана Гершковича, Пола Вілана та Алсу Курмашеву, а також 5 німців і 7 громадян Росії, які були політичними в'язнями у власній країні.
  • Ключова фігура обміну між Росією і Заходом — офіцер ФСБ Вадим Красіков, якого засудили в Німеччині на довічне за вбивство чеченського командира Зелімхана Хангошвілі.
  • Варто зауважити, що у США справді не всі однозначно поставилися до новини про обмін. З одного боку конгресвуменка-демократка Елісса Слоткін висловила радість від повернення американців додому, втім зауважила, що Путін використав США як пішаків.