В соціальних мережах користувачі похмуро жартують, що складається враження начебто ми ведемо війну не з Росією, а з Грузією. Тим часом, підозрювані в агентурній роботі на Москву почуваються в Україні просто чудово. Наприклад, мер Одеси Геннадій Труханов, про наявність у якого російського паспорта ми раніше робили розслідування.

Читайте также: Про безкарних сепаратистів і новий виборчий закон

Нагадаю, півтора року тому з’ясувалося, що разом з президентом Порошенком офшори у панамського реєстратора Mossack Fonseca відкривав і одеський мер Труханов. Тільки от у чому особливість. Офшори ці були зареєстровані на російського громадянина Геннадія Труханова, який прописаний у будиночку в місті Сергієв-Посад під Москвою.

Тоді одеський мер рішуче спростовував результати нашого журналістського розслідування, а СБУ досить своєрідно провела перевірку наявності у Труханова російського паспорта. В Службі безпеки нам відповіли, що мера Одеси спитали чи має той громадянство інших країн, крім українського, той заперечив. Ну, раз так, то СБУ вирішила, що підстав для подальшої перевірки та кримінального провадження немає. Ну не буде ж така поважна людина – мер великого міста казати працівникам Служби безпеки неправду.

Але, як кажуть, час – чесна людина. І з плином часу з’являються нові докази російського громадянства мера Труханова. Нещодавно в російській частині інтернету з’явилася он-лайн база всіх російських власників індивідуальних номерів платників податків. І виявилося, що російський громадянин Геннадій Леонідович Труханов в цій базі є, і його прізвище, ім’я та по батькові, а також дата та місце народження один в один збігаються з особистими даними Геннадія Леонідовича Труханова – мера українського міста Одеса.

Навіть більше, як показав новий міжнародний проект журналістів-розслідувачів "Райські Папери", офшори зареєстровані не тільки на самого міського голову Одеси, але й на його доньку Катерину Труханову та його дружину Тетяну Колтунову. Всього близько десятка офшорних фірм, які виступають власниками українських компаній, а останні в свою чергу контролюють численні бізнеси в Одесі і отримують купу грошей з міського бюджету. Зокрема, на ремонт доріг та будівництво житла. За останні два роки ці фірми отримали понад мільярд гривень.

Читайте также: Про суддів-перевертнів, яких обрали до Верховного суду

Майже 70% всіх коштів, які виділялися на ремонти доріг в Одесі, потрапили фірмам, пов’язаних з мером Трухановим. Але найцікавіше, що в реєстраційних документах офшорних фірм і дружина, і донька Труханова теж вказані, як громадянки Росії, зокрема, зареєстровані в Москві, на Ломоносовському проспекті 18. Ну, звісно, ми не наполягаємо на тому, щоб просто зараз СБУ затримувала та вивозила в невідомому напрямку мера Одеси. Але, принаймні, можливо, докази від яких мерехтить в очах стануть підставою для більш серйозної перевірки громадянства мера такого важливого міста, як Одеса.

Тому що попри десятки документів, опублікованих нами, і сам Геннадій Труханов вже відверто натякає СБУ громадянином якої країни він насправді є. Що ж, тепер ви знаєте більше правди.