Окупанти готують наступ на Сіверськ та, ймовірно, прискорять битву за Сєвєродонецьк, – ISW
Джерело:
ISWВ американському Інституті вивчення війни оприлюднили свіжу оцінку наступальних планів Росії у війні проти України. За нею, окупанти готуються наступати на місто Сіверськ та, ймовірно, хочуть прискорити битву за Сєвєродонецьк.
Зазначається, що основні свої сили агресор продовжує концентрувати на Сході нашої держави. Один з пріоритетів ворога станом на 25 травня – "відрізати" Луганську область.
Головне за минулу добу 29 450 знищених окупантів і ракетні атаки по Запоріжжю та Кривому Рогу: основне за 91 день війни
Ключові висновки ISW щодо ситуації в Україні станом на 25 травня
- Російські окупанти передусім сконцентрували увагу на наступі на схід та захід від Попасної. Таким чином вони намагаються "відрізати" наземне сполучення українських сил на південному заході від Сєвєродонецька та завершити свої зусилля з оточення Луганської області.
- Сили противника, ймовірно, увійшли у Лиман і можуть використати позицію для координації досягнень на південному сході від Ізюма, щоб розпочати наступ на Сіверськ.
- Російська армія може прискорено розпочати битву за Сєвєродонецьк, щоб повністю "відрізати" наземне сполучення Збройних Сил України на північному заході та північному сході від міста.
- Ворожі удари по Запоріжжю окупанти завдали для того, щоб зруйнувати ключовий логістичний вузол українських сил, які діють на Сході.
Основні зусилля росіян – на Сході України
У звіті ISW йдеться, що свої основні зусилля російські окупанти сконцентрували на таких напрямках та регіонах:
- на південь від Харкова;
- Донеччина;
- Луганська область.
Зверніть увагу "Ганяють людей здавати кров цілодобово": окупантам на Донбасі не солодко
При цьому головний план Кремля – оточити Збройні Сили України на Сході та захопити повністю Луганську та Донецьку області. Наразі окупанти докладають зусиль, щоб заблокувати українським захисникам та захисницям доступ до таких шляхів сполучення:
- Попасна – Лисичанськ;
- Бахмут – Лисичанськ;
- Попасна – Бахмут.
Разом з тим спроби Росії ізолювати Сєвєродонецьк та Лисичанськ можуть бути недостатньо синхронізовані у часі та просторі. Інтенсивність артилерійських обстрілів та авіаційних ударів у поєднанні з великим скупченням особового складу з метою штурму Сєвєродонецька свідчать, що битва за місто може розпочатись раніше, ніж росіянам вдасться заблокувати шляхи постачання українських сил.
При цьому окупанти невдало намагалися захопити населені пункти на схід і захід від Авдіївки й не досягли жодних територіальних успіхів на кордоні між Донецькою та Запорізькою областями. Тривають також безуспішні спроби росіян поліпшити свої тактичні позиції у напрямку Слов'янська та просунутись на південний схід від Ізюма.
Читайте також Вздовж лінії зіткнення на Миколаївщині та Херсонщині ворог здійснив 3 нальоти гелікоптерами Мі-8
Тимчасово окуповані території
Окупаційна влада на тимчасово захоплених територіях України продовжує вживати заходів задля встановлення свого адміністративного контролю. Спрощення процедури отримання російських паспортів на тимчасово контрольованих ворогом відтинках Запоріжжя та Херсонщини може означати посилення примусової "мобілізації" людей з цих регіонів на війну проти України.
Крім того, "посилена паспортизація", зокрема й у Маріуполі, сприятиме створенню умов для подальшої анексії тимчасово окупованих територій Росією.
Інші висновки ISW
- Росія підсилює свої підрозділи на північ від Харкова, намагаючись запобігти подальшому контрнаступу Збройних Сил України та їхньому просуванню до російського кордону. Невдовзі окупанти можуть перекинути туди підрозділи своєї 1-ї танкової армії.
- Окупаційні війська у Маріуполі продовжать посилювати адміністративний контроль над містом, втім досі не впевнені, якою буде політика анексії населеного пункту.
- На Півдні російські війська, ймовірно, готуються до контрнаступу українських сил та укріплюються задля затяжних операцій у регіоні.
Вас може зацікавити – вечірнє звернення Володимира Зеленського за 25 травня: дивіться відео