Про це 25 травня повідомив радника міського голови Маріуполя Петро Андрющенко. Згодом його слова підтвердили й пропагандисти Кремля, які написали про "кризу крові" в одній із проросійських квазіреспублік.

До теми У ворога є перевага, – Арестович про найголовнішу небезпеку на Луганщині

Окупанти ледь не примусово збирають кров

Андрющенко пояснив, що битва за Схід справді запекла для обох сторін протистояння. Він зауважив, що справді все "інформаційно незрозуміло", тому спробував пояснити на простому прикладі.

В Донецьку критична нестача в банку крові. Настільки велика, що приймають майже цілодобово. Та гонять людей на донорство майже примусово,
– написав радник мера.

Він додав, що зараз потрібно лише одне – вірити в ЗСУ. Також закликав робити свою справу добре: "кожен на своїй ділянці фронту".

Що саме запостили пропагандисти

Один із найбільших державних ресурсів Росії написав про самопроголошену республіку Луганщини. У дописі мовилося, що там "виникли серйозні проблеми з переливанням крові через припинення постачання Червоним Хрестом".

Тому головний лікар місцевої станції переливання крові написав лист голові так званого "минзрдрава" квазіреспубліки. Там він просив хоч якось посприяти отриманню медичного інвентарю для переливання крові, оскільки той почав закінчуватися.

Окрім цього, мовилося й про хімічні елементи, які необхідні для аналізу зібраної донорської крові. Слід зауважити, що лікар писав уже два таких звернення, однак сам зазначив, що на заявки реакції не було.

У регіоні 6 загиблих, пожежа на заводі "Азот": окупанти нещадно гатять по Сєвєродонецьку

Закликали до розграбування банків крові

Найцинічнішим є й те, що він писав про потребу перевірити кров, яка є в медустановах нещодавно захоплених територій. Тобто окупанти розграбовують навіть банки крові.

Через поранених російських військовиків цивільні в захоплених містах просто не зможуть отримати порятунок, якщо він буде необхідним. Наразі невідомо, чи якось відповіли на цей лист.


Лист, який оприлюднили пропагандисти / Зображення з соцмереж

До теми – Арестович розповів, що триває вирішальний тиждень для Луганщини: дивіться відео