У ПС попередили про зліт бортів Ту-22: скільки їх і звідки летять
- Увечері 4 вересня Повітряні сили України повідомили про зліт двох бортів Ту-22 з аеродрому "Оленья", які взяли курс на південь.
- Російські окупанти регулярно здійснюють нічні вильоти Ту-22 з метою залякування українців.
- Протикорабельні ракети Х-22, які використовуються для ударів по наземних цілях, важко перехопити через їх високу швидкість; ефективно протидіяти їм може ЗРК Patriot.
Джерело:
Повітряні силиІнформація про те, що окупанти підняли літаки, з'явилася пізно ввечері 4 вересня на офіційному каналі Повітряних сил.
Масована атака по Україні відбулася уже сьогодні вночі та зранку. Під атакою були різні області України.
Дивіться також Що відомо про ракети "Кинджал", які Росія запустила на Львів 4 вересня
Що відомо про зліт Ту увечері 4 вересня
Увага! Зліт 2 бортів Ту-22 із аеродрому "Оленья". Курс – південний. Слідкуйте за нашими повідомленнями!
– написали в Повітряних силах о 23:05.
Окупанти залякують українців нічними вильотами та обстрілами
Росіяни регулярно піднімають винищувачі Ту, переважно роблячи це вночі. Їхня мета очевидна – застрашити українців, тероризувати їх, змусити почуватися в небезпеці у власних домівках. Та завдяки ППО більшість російських ракет не долітає до цілі.
У липні дрони ГУР атакували три аеродроми – в місті Енгельс Саратовської області, аеродром Дягілєво в Рязанській області й аеродром Оленья в Мурманській області. На Оленьї був пошкоджений дальній надзвуковий бомбардувальник-ракетоносець ТУ-22М3.
А у квітні навіть уперше збили російський Ту. Але ворога це не зупинило.
Цікаво! Вперше за час війни: що відомо про феноменальне збиття російського літака Ту-22МЗ
Чим озброєні Ту і як їх можна зупинити
Х-22 – це протикорабельна ракета, яка не призначена для ударів по наземних цілях. Проте це не заважає Росії застосовувати Х-22, точність якої низька порівняно з іншими крилатими ракетами, по наземних цілях.
Маса бойової частини Х-22 складає до 1 тисячі кілограмів. Це більше, ніж у "Кинджала" та решти російських ракет.
На жаль, через високу швидкість перехопити ракету Х-22 вкрай складно. З високою ефективністю протистояти ракеті Х-22 може ЗРК Patriot, однак не інші системи ППО, що є в Україні.
А от сам літак Ту-22м3, як стратегічний бомбардувальник, може бути збитий різними системами протиповітряної оборони (ППО). Серед ЗРК, які є в України, це С-300, "Бук", ЗРК Patriot, Iris-T, NASAMS тощо.
Проблема полягає в тому, що Росія атакує Ту-22м3 з дальніх рубежів, куди ЗРК, що має Україна, не дістають. Щоб подолати загрозу літаків Ту-22м3, які атакують смертоносними ракетами Х-22, Україна може використати західні винищувачі F-16.