Опозиція в Білорусі на роздоріжжі: одні хочуть створити партію, інші – громадський рух

1 вересня 2020, 01:00
Читать новость на русском

Штаб колишнього претендента на посаду президента Білорусі Віктора Бабарика в понеділок, 31 серпня, заявив про намір створити політичну партію "Вместе" ("Разом"). Цікаво, що це рішення члени опозиційної Координаційної ради разом якраз і не приймали.

Бабарико хоче зареєструвати партію, а Координаційна рада – громадський рух

Штаб поширив відеозвернення Бабарика, пише Інтерфакс-Україна, записане задовго до затримання політика (сталося в червні 2020 року).

До теми Замість Дня знань – день страйку: у Білорусі до протестів приєднаються студенти

"Ми розуміємо, що настав час оголосити продовження нашої боротьби – але вже з присутністю якоїсь організаційної форми, в яку ми могли б об'єднати всіх прихильників", – сказав Бабарико у зверненні.

Координаційна рада білоруської опозиції при цьому не змінить формат роботи, попри рішення чи факт створення партії "Разом" прихильниками Бабарико. У Координаційній раді наголосили, що не є політичною партією.

А, власне, ідея створення партії "Разом" ("Вместе") – ініціатива штабу Віктора Бабарика, яку погоджували не загалом з Координаційною радою, а лише з тими членами президії, з якими це "було можливо через об'єктивні обставини".

Дещо раніше, зауважимо, Координаційна рада опозиції публічно запропонувала створити громадський рух для ведення діалогу з владою – рух, який можна було б зареєструвати офіційно.

І якщо, мовляв, влада не захоче "юридично оформляти цю силу", то у такий спосіб вона очевидно продемонструє, що відмовляється від діалогу.

Коротко про Координаційну раду опозиції Білорусі

  • Після президентських виборів, де оголосили перемогу Лукашенка, в Білорусі прихильники опозиційної кандидатки Світлани Тихановської створили Координаційну раду.
  • Тоді навколо Тихановської об'єдналися чи не всі опозиціонери, а їхня рада мала сприяти мирній передачі президентської влади в країні шляхом нових виборів.

У президії Координаційної ради – відомі люди:

  • Нобелівська лауреатка з літератури Світлана Алексієвич,
  • Міжнародний медіатор Лілія Власова,
  • Представник страйкому МТЗ Сергій Дилевський,
  • Юрист Максим Знак,
  • Довірена особа Тихановської Ольга Ковалькова,
  • Координатор штабу Віктора Бабарика Марія Колесникова,
  • Ексдиректор Купалівського театру, який став одним із символів протестів, й ексдипломат Павло Латушко.

Влада Білорусі Координаційну раду вважає антиконституційною та шкідливою для національної безпеки.

Нагадаємо, масові протести в Білорусі тривають з 9 серпня через сумнівну перемогу на виборах Лукашенка, який керує країною з 1994 року.

Несподівано Лукашенко визнав, що в Білорусі "дещо авторитарна" система: відео

Коротко про те, що відбувалося у Білорусі останні кілька днів: дивіться відео 24 каналу