Пішов пити каву, – Шольц розповів, куди пішов Орбан під час голосування щодо України
Джерело:
N-TV14 грудня Європейська Рада ухвалила рішення про початок переговорів з Україною та Молдовою про вступ до ЄС. Цікаво, що перед голосуванням за відповідне рішення Віктор Орбан вийшов з кімнати.
На це вже відреагував канцлер Німеччини Олаф Шольц. Він підтвердив, що перед початком голосування про старт переговорів про вступ нашої держави до Євросоюзу, запропонував Вікторові Орбану за межами зали випити кави.
Читайте також Угорщина наклала вето на виділення 50 мільярдів євро: коли ЄС відновить переговори
Попрохав Орбана випити кави деінде
Олаф Шольц підтвердив історію, про яку раніше писали ЗМІ. У ній розповідали, за яких умов угорський прем'єр Віктор Орбан покинув залу, щоб рішення про початок переговорів з Україною ухвалили решта 26 лідерів країн-членів ЄС.
Канцлер Німеччини пояснив, що запропонував Орбану піти на короткий тайм-аут. Це дало можливість решті присутніх представників країн-членів ЄС дійти спільної згоди у питанні початку переговорів про вступ нашої держави до Євросоюзу. За словами Шольца, Орбан не довго думав і погодився, і "тоді ми ухвалили рішення 26-ма голосами".
Це (вето – 24 Канал) не можна вирішувати кожного разу, виходячи за двері. Це для особливих моментів,
– вважає канцлер Німеччини.
За його словами, попросити Орбана вийти за межі зали – "не трюк". Він зазначив, що це пропозиція допомоги.
"Це рішення, яке ми ухвалили за взаємною згодою відповідно до наших правил. (Але – 24 Канал) це не те, що ви повинні робити кожного разу", – зазначив він.
Звернімо увагу, що на відхід Орбана по каву відреагував також верховний представник Європейського Союзу з питань закордонних справ і політики безпеки Жозеп Боррель. Він під час неформального спілкування з журналістами, серед яких була кореспондентка 24 Каналу, розповів про "цікавий винахід".
Ми придумали новий вид консенсусу. Ми повинні розмістити кав'ярню у будівлі Євроради і будемо запрошувати людей вийти випити кави,
– пожартував він.
Звернімо увагу, що 14 грудня Європейська Рада ухвалила також рішення щодо майбутнього Грузії і Боснії та Герцоговини. Так, Грузія отримала статус кандидата. А от щодо Боснії та Герцоговини переговори розпочнуться тоді, коли країна зможе досягнути необхідного рівня відповідності критеріям членства. Так, Шарль Мішель запросив комісію доповісти до березня 2024 року, щоб ухвалити відповідне рішення.