Орки залишили багато "сюрпризів", – Ємельяненко розповів деталі про лісову пожежу біля Чорнобиля

18 травня 2022, 15:28
Читать новость на русском

Біля Чорнобиля спалахнули лісові пожежі, ліквідацію яких ускладнює нещодавне перебування там окупаційних військ Росії. Водночас серйозної радаційної загрози наразі нема.

Відповідні пожежі почалися, напевно, у радіаційно найбезпечнішій території Чорнобильської зони, поблизу селища ліквідаторів Зелений Мис. Про це 24 каналу повідомив член громади Держагентства з управління зоною відчуження Ярослав Ємельяненко.

Зверніть увагу Біля Чорнобиля спалахнули потужні лісові пожежі: запах гару дістався Києва

Чорнобильська зона повністю розграбована

Ємельяненко також акцентував – територія Чорнобильської зони, яка була довгий час під окупацією, на жаль, повністю розграбована росіянами.

"Техніка, камери спостереження, машини, трактори, які могли б швидко проїхати та зробити мінералізовану смугу, щоб вогонь не йшов далі травою – виведені з ладу", – сказав член громади Держагентства з управління зоною відчуження.

Це ще ускладнено тим, що у Чорнобильській зоні досі триває процес розмінування. Дуже багато "сюрпризів" орки залишили нам після свого перебування там,
– зазначив Ярослав Ємельяненко.

Він додав, що кілька тижнів тому одна з пожежних машин, яка їздила Чорнобилем, підірвалася. На щастя, всі живі, але є травмовані. 

Територія зони відчуження під час війни у 2022 році фактично була глибоким російським тилом, саме тому сильно постраждала від окупації.

Зверніть увагу Начальник зміни сказав йти на робочі місця, – працівник ЧАЕС про прихід окупантів

Небезпека – від пожежі, а не від радіації

Наразі фактично неможливо оперативно погасити пожежу – все через вітер, технічну складову, яка була розграбована окупантами. За словами Ємельяненка, вона може бути наймасштабнішою за останній рік.

Зауважте, що у 2020 році під час масштабних лісових пожеж, небезпека була набагато більшою. По-перше, тому що вони були у центрі Чорнобильської зони, і по-друге, їхня площа була ще більшою, ніж зараз.

Наразі горить територія біосферного радіаційно-екологічного заповідника. Радіаційної небезпеки нема,
– сказав член громади Держагентства з управління зоною відчуження.

Ярослав Ємельяненко пояснив, що всі підприємства у 30 кілометровій зоні, які обслуговували найнебезпечнішу територію Чорнобиля – постраждали повністю, там нема нічого. Зараз Держагентство з управління зоною відчуження навіть збирає допомогу – необхідні дрони, які можуть розвідати територію загоряння, дизельне паливо та інше.

Читайте також Як "русскій мір" наслідив у Чорнобилі

Радіаційної небезпеки від лісових пожеж біля Чорнобиля для Київщини та Києва наразі нема. Ярослав Ємельяненко закликав наразі розцінювати їх як звичайні пожежі і поводитися, у разі поширення диму, так само.

Ємельяненко про масштабні пожежі біля Чорнобиля: дивіться відео