У Росії визнали безпорадність комплексу "Панцирь-С1" проти БпЛА: такий захищає Кремль

13 серпня 2024, 21:14
Читать новость на русском

Джерело:

Defense Express

У Росії визнали, що комплекс протиповітряної оборони "Панцир-С1" не є дієвим проти БпЛА. Водночас саме така установка захищає резиденцію Путіна.

У Росії пропонують боротися із дронами за допомогою нової версії ЗРК "Панцирь-СМД-Е". Він оснащений малогабаритними ракетами ТКБ-1055 (до 48 одиниць на машину).

Дивіться також Росіяни, які втікають з Бєлгородської області, хочуть виплат: влада каже, що "не передбачено"

Потрібне поєднання з боєприпасами

Від свого попередника комплекс відрізняється лише тим, що не має гармати. Аналітики зауважують, що зенітний артилерійський вогонь є ефективним проти цілей типу БпЛА.

Доказом цього зенітна самохідна установка Gepard. Вона у реальних бойових умовах демонструє надвисоку ефективність та мінімальну витрату боєприпасів, а найбільшу ефективність артилерійські зенітні системи демонструють у поєднанні із боєприпасами з програмованим підривом. 

У Росії про такі боєприпаси навіть не говорять. Рішення використати мініракети ТКБ-1055 для перехоплення БпЛА аналітики вважають більш ніж спірним, адже метою антидронових систем є можливість перехопити максимальну кількість дронів за максимально короткий час. 

Саме з цим у "Панциря" є проблеми. Відповідно до оголошених можливостей, кількість цілей, які "Панцирь" може обстрілювати у секторі 45 градусів – чотири, у 90 – дві.

При цьому всі ракети необхідно "вести" до цілі.