Парламент був лагідним до Венедіктової, – Рябошапка про звіт генпрокурорки
Генеральна прокурорка Ірина Венедіктова виступила в Раді зі звітом з нагоди річниці перебування на посаді. Водночас парламент досить лагідно оцінив виступ очільниці Офісу генпрокурора.
Це означає, що така людина на цій посаді є зручною народним депутатам. Про це розповів колишній генеральний прокурор Руслан Рябошапка.
Читайте також Стрімка кар'єра: скандальна Венедіктова вже рік у кріслі генерального прокурора
"Парламент був надзвичайно лагідним до генерального прокурора", – наголосив він.
Руслан Рябошапка пояснив, якщо генеральний прокурор зручний нардепам, це свідчить про тіньові домовленості між парламентарями і ним.
Хоча, як говорив мій товариш, прокурора може любити лише його мати. Депутати – це фактично клієнти генерального прокурора, і не може бути взаємної любові між ними,
– зауважив він.
Крім цього, ексгенеральний прокурор вважає, що роль Венедіктової у справі Татарова – вирішальна. І загалом це питання декількох процесуальних дій, кількох підписів, щоб справа могла бути вирішена.
Що відомо про справу Татарова?
Заступника глави Офісу Президента Олега Татарова підозрюють у причетності до корупційних оборудок екснардепа Максима Микитася. Йдеться про справу щодо квартир Національної гвардії й збитки у 81 мільйон гривень.
У грудні 2020 року Печерський суд Києва вирішив передати справу Татарова від НАБУ до Державного бюро розслідувань. Згодом Офіс генпрокурора віддав її Службі безпеки України.
У НАБУ наголосили, що Офіс генпрокурора здійснює "безпрецедентне в історії втручання у розслідування".
Українці майже не довіряють генеральній прокуратурі, – Рябошапка
Руслан Рябошапка розповів, що напередодні дивився соціологічні опитування стосовно рівня довіри українці до генеральної прокуратури. І підкреслив, що вони є дуже невтішними.
Лише декілька відсотків українців довіряють прокуратурі. Це і є головний результат роботи генерального прокурора,
– прокоментував він.
Також ексгенеральний прокурор пригадав, що коли його команда обійняла посади, ключовим критерієм було саме підвищення рівня довіри до органів прокуратури.
"Ми протягом декількох місяців, хоча й проводилася атестація, робили все, щоб вона збільшувалася. І це насправді відбулося. На жаль, сьогодні ми бачимо, що ці цифри стали вкрай мізерними", – підсумував він.
Зверніть увагу! Верховна Рада 5 березня 2020 року на позачерговому засіданні відправила у відставку генпрокурора Руслана Рябошапку.