Рішення про передачу справи ухвалив суддя Сергій Вовк 14 грудня. Про це мовиться на сайті "Судова влада України".

Важливо Татарова не збираються звільняти з Офісу Президента, – ЗМІ

Відомо, що до Печерського суду звернувся з відповідним позовом адвокат одного з підозрюваних у цій справі. На його думку, зараз нібито існує порушення підслідності, тому НАБУ розслідувати це кримінальне провадження не може.

Суддя Вовк погодився з адвокатом і зобов'язав генеральну прокурорку Ірину Венедіктову забрати справу в НАБУ й передати її до ДБР.

САП оскаржить таке рішення

Спеціальна антикорупційна прокуратура заявила, що суддя, ухвалюючи таке рішення, вийшов за межі наданих йому повноважень. Адже вирішення питання про підслідність є дискреційним правом прокурора і не належить до компетенції слідчого судді.

Законодавець прямо заборонив доручати досудове розслідування кримінального правопорушення віднесеного до підслідності НАБУ іншому органу,
– додали у САП.

У прокуратурі зауважили, що судовий контроль у справах НАБУ здійснює Вищий антикорупційний суд, а не Печерський районний суд Києва. Справа про хабарництво належить виключно до компетенції НАБУ. Тому САП оскаржитьс суперечливе рішення судді.

Як відреагували в НАБУ

У Національному антикорупційному бюро зауважили, що організатори корупційних схем готові на все, аби не допустити скерування їхніх справ до Антикорупційного суду.

"Найпопулярніша схема останнім часом – зобов'язати Генерального прокурора через суд змінити підслідність у справі, що розслідують НАБУ та САП, і передати її до іншого органу", – пояснили в НАБУ.

За останні пів року таким способом у НАБУ намагалися забрати 4 кримінальні справи.

Справа Татарова: що відомо

  • За інформацією НАБУ, Татаров фігурує у справі про розкрадання квартир Нацгвардії. Провадження стосується заволодіння 81 мільйоном гривень.
  • Ще один фігурант справи столичний забудовник Максим Микитась заявив, що Татаров домовився про написання позитивної експертизи на користь приватної компанії-забудовника. Тобто фактично Татаров виконував роль посередника у передачі хабаря.
  • ЗМІ повідомляли, що НАБУ готувало підозру посадовцеві щодо оборудок "Укрбуду", однак у процес втрутилася генпрокурорка Ірина Венедіктова. Вона таємно відсторонила прокурорів, що вели справу, і призначила нових. Зокрема, себе.