ПАРЄ почала процес визнання Росії агресором на юридичному рівні, – політолог
Рішення ПАРЄ, яким визнається відповідальність Росії за окупацію частин Донецької та Луганської областей, не означає, що відбулася революція. Але почався процес визнання Росії агресором на юридичному рівні, що матиме практичні наслідки.
Таку думку сайту "24" висловив голова правління Центру соціологічних та політологічних досліджень "Соціовимір" Сергій Таран.
Читайте також: "Велика сімка" анонсувала посилення санкцій проти Москви
"Захід дуже поступово і обережно визнає факт прямої російської агресії проти України. Тому що таке визнання означатиме певні наслідки. Зокрема, тоді логічним було б рішення про ембарго на торгівлю з Росією, в тому числі газом. Ці та інші дії потребуватимуть надзвичайно великих зусиль Заходу щодо стримання російської агресії. Крім того, вони неоднозначно сприймаються на Заході. Для деяких країн легше нічого не помічати", – зауважує експерт.
Тому, говорить Сергій Таран, для України і здорових сил на Заході важливо, щоб позиція по Росії була єдина. Він зазначає: риторика Заходу щодо російської агресії спочатку була слабка, потім сильніша. Зараз стає ще сильнішою.
Поступово факт агресії Росії проти України стає частиною юридичних документів. Раніше про факт агресії говорили політики, але потім це не ставало частиною законів і голосувань. А голосування в таких інституціях, як ПАРЄ, хоч це і не національний парламент, означає, що юридичні наслідки для РФ будуть,
– переконаний Сергій Таран.
Зокрема, наголошує політолог, на Заході починають говорити про можливе посилення санкцій. Ще рік назад ми чули голоси в деяких країнах, що санкції треба послабити. Зараз ніхто не послаблює, і не говорить про це. І це теж, в тому числі, наслідок подібних документів, як рішення ПАРЄ. А наслідки будуть неминучі.
Нагадаємо, 24 квітня Парламентська асамблея Ради Європи ухвалила рішення, яким визнала, що за окупацією частин Донецької та Луганської областей стоїть Росія. Таким рішенням ПАРЄ змінила формулювання резолюції, у якій констатувала окупацію непідконтрольних Україні районів Донбасу Російською Федерацією, та констатувала "фактичне управління" цих територій з боку РФ.
Раніше, 6 квітня США вже запровадили персональні санкції проти наближених до президента Росії Володимира Путіна олігархів. У переліку опинилось 38 російських багатіїв.
Читайте також: Безнадійний Донбас: чи є шанси завершити війну в Україні