Перегляд режиму карантину: в "Слузі народу" пояснили, чи це можливо

18 березня 2020, 22:40
Читать новость на русском

У "Слузі народу" наголосили, що карантинні заходи, які напередодні запровадили в Україні, є виправданими. Адже зменшують ймовірність поширення коронавірусу Covid-19.

Таку думку в ефірі програми "Що це було" на 24 каналі висловила заступник голови фракції "Слуга народу" Галина Янченко.

До теми Зеленський назвав фейком страшилки про 400 тисяч хворих українців на коронавірус

Вона підкреслила, що особливість коронавірусу – в тому, що процес зараження відбувається практично миттєво. До того ж, велика небезпека полягає в ускладненнях, які він викликає.

Деякі країни Європи поставилися несерйозно до цієї загрози. Питання або до того, як діяла їхня влада та наскільки попередила своїх громадян, або ж до цих громадян, які вирішили, що хвороба, можливо, зачепить всіх, але не їх, – зазначила "слуга народу".

"Але зараження відбулося надто стрімко, надто швидко. Низка європейських країн приймає протоколи з прописаними алгоритмами, в яких випадках вони не надаватимуть людині допомогу навіть якщо вона помирає", – додала Янченко.

Вона наголосила, що дуже б не хотіла, аби така ситуація склалася в Україні. Саме тому були введені відповідні карантинні заходи. "Ми звернулися до власників підприємств. В принципі, у сучасному інформаційному суспільстві багато людей можуть працювати віддалено", – зазначила депутатка.


Що заборонено в Україні під час карантину через коронавірус / Інфографіка 24 каналу

Й додала, що є, звичайно, підприємства, які не зможуть цього зробити. Але вони повинні усвідомлювати відповідальність, яку вони можуть нести, якщо їх працівники заразяться, в них будуть певні ускладнення або ж навіть летальні випадки.

Важливо, щоб усі розуміли рівень небезпеки, яка постала перед нами. Карантинні заходи покликані зробити розповсюдження епідемії не таким стрімким. Аби система охорони здоров'я України справилася, – підкреслила Янченко.

Депутатка також пригадала звернення Ангели Меркель до німецького суспільства, яке з'явилося напередодні. Й наголосила, що навіть в Німеччині звертаються з проханням серйозно ставитися до карантину та по можливості самоізолюватися, особливо людям старшого віку.

Що відомо про карантин в Україні?Україна ввела карантин на своїй території через пандемію коронавірусу Covid-19 з 12 березня по 3 квітня. Окрім того, держава закрила свої кордони для іноземців від 16 березня та припинила міжнародне авіа- та залізничне сполучення з 17 березня.

Заборонені будь-які пасажирські залізничні, авіа- та автобусні перевезення. У містах діють суворі обмеження на користування громадським транспортом. Метро у Києві, Дніпрі та Харкові припинило роботу.

Також у містах закриваються усі культурні, розважальні, спортивні заклади, ресторани, кафе тощо. Працюватимуть лише аптеки та продуктові магазини, АЗС, банки і страхові компанії. У Житомирській, Чернівецькій та Київській областях введений режим надзвичайної ситуації. За невиконання постанови уряду про карантин українцям загрожує кримінальна відповідальність.