УКР РУС
15 червня 2024, 17:20
2

Завершення війни Росії проти України вирішуватиметься на наступному Саміті миру, – Шольц

Основні тези
  • Завершення війни Росії проти України буде вирішуватися на наступному Саміті миру за участю Росії, за словами канцлера Німеччини Олафа Шольца.
  • Головні питання першого Саміту миру включають запобігання застосуванню ядерної зброї, повернення викрадених дітей та захист атомних електростанцій.

Джерело:

ZDF

Канцлер Німеччини Олаф Шольц вважає, що другий Саміт миру має відбутися за участю Росії. Адже без країни-агресора неможливо буде вирішити шлях завершення повномасштабного вторгнення.

Також він переконаний, що на конференції вирішуватимуть шлях завершення війни Росії проти України.

Дивіться також У Швейцарії триває саміт миру: що відомо станом на цю мить

Головні питання Саміту миру

Шольц нагадав, що в Бюргенштоку, де нині стартував перший Саміт миру, учасники зосередяться на таких питаннях, як:

  • запобігання застосуванню ядерної зброї,
  • повернення викрадених Росією дітей,
  • захист атомних електростанцій.

Але головне питання, звісно, полягає в тому, як можна досягти чесного та справедливого миру,
– сказав він.

Канцлер додав, що після цього має відбутися конференція та мирні переговори, які також працюватимуть на користь України.

На другому Саміті миру може бути присутня Росія

  • Президентка Віола Амгерд на спільній пресконференції з Володимиром Зеленським заявила, що до обговорення потрібно залучити Росію. "Якщо ми хочемо направити процес у напрямку миру, треба буде колись залучити й Росію – це всім зрозуміло. Як міжнародна спільнота ми можемо зробити внесок у підготовку простору для прямих перемовин між сторонами, що воюють", – сказала вона.
  • Глава Офісу Президента Андрій Єрмак припустив, що на другому Саміті миру може бути присутня Росія. Там їй передали б мирний план, узгоджений під час першого Саміту.
  • Заступник очільника Офісу президента Ігор Жовква також підтвердив, що під час другого Саміту не виключена участь Росії, якщо "країни, які поділяють спільний план, розроблений Україною та союзниками, будуть готові доносити це до країни-агресора і вона не диктуватиме своїх умов, а слухатиме співтовариство".