Про це повідомляє кореспондентка 24 Каналу, яка присутня на полях Саміту миру у Швейцарії. Варто вказати, що подібну думку раніше висловлювала й президентка Швейцарії Віола Амгерд. Вона стверджувала, що обидві сторони мають бути за столом переговорів, проте наразі це неможливо.

Дивіться також Глобальний саміт миру, а не поразки: чому Росію не запросили та за яких умов можливі переговори

Заява Єрмака

Спільний план всіх країн, цивілізованих, відповідальних країн, які поважають нашу незалежність, територіальну цілісність, суверенітет, погоджений цими країнами, – може бути після цього переданий на другому саміті представнику Росії, де він може бути присутній,
– сказав Єрмак.

Водночас голова Офісу Президента вказав, що сила України полягає в принциповості: ми "не змінюємо позицію від того, куди подме вітер". Наша держава не буде погоджуватися на мирні угоди, подібні до Мінських домовленостей та Будапештського меморандуму.

Заява Андрія Єрмака на полях Саміту миру: дивіться відео

Комюніке Саміту

Голова Офісу Президента Андрій Єрмак в ефірі телемарафону повідомив про те, що чітка позиція кінцевого документа Саміту миру вже є і Україна очікує приєднання більшості країн. Водночас він зазначав, що до комюніке зможуть долучитися навіть ті країни, які не приїхали на саміт.

Ми дуже скоро побачимо перелік країн, які приєдналися до цього комюніке. Але в цих процесах до останньої хвилини йде узгодження, але глобальних питань немає, бо у нас чітка позиція,
– вказав голова ОП.

Єрмак зазначив, що для підтримки комюніке саміту миру буде достатньо заявити про це, підписувати документ не потрібно.