Литва закриває пропускні пункти з Білоруссю: що відбувається на кордоні
Джерело:
LRTНайманці ПВК "Вагнера" продовжують передислокацію у Білорусь і створюють загрозу з боку Сувальського коридору. Саме він з'єднує країни Балтії та НАТО, а також відділяє Калінінградську область Росії від території Білорусі.
Литва планує закрити два з шести пропускних пунктів на кордоні із Білоруссю. Це пов'язано із тим, що вагнерівці продовжують прибувати на територію цієї країни та впритул підходять до кордону із Литвою.
Дивіться також Маленькі дияволи: чому вагнерівці в Африці не такі потужні, як розповідають пропагандисти
Зменшити ризик загрози
Наразі розглядають питання про закриття пунктів пропуску "Шумськ" і "Тверечь". Відповідне рішення про це має прийняти уряд.
Саулюс Некрашявічюс, заступник командувача Державної прикордонної служби, заявив, що закриття деяких діючих прикордонних пунктів на кордоні з Білоруссю зменшить ризик зіткнення з загрозами.
Якщо ми зменшуємо кількість інцидентів, ми зменшуємо і загрози,
– сказав він.
За словами чиновника, саме ці пункти відрізняються обмеженою пропускною здатністю транспорту та людей.
Зокрема, через пункт пропуску "Тверечь" не можуть проїхати транспортні засоби з вантажем, а через "Шумськ" проходять тільки транспортні засоби масою до 3,5 тонн.
Це лише питання часу
Голова Комітету Сейму з питань національної безпеки та оборони Лаурінас Кашчюнас також заявив, що з найманцями "Вагнера" в Білорусі закриття деяких литовських прикордонних пунктів є лише питанням часу.
Закриття деяких точок – лише питання часу. Це обов'язково буде зроблено. Я можу зараз не вдаватися в деталі, які саме, але якщо ми побачимо, що ситуація погіршується, то також буде прийнято рішення щодо повного закриття кордону,
– підкреслив він.
Президент Литви Гітанас Науседа, заявив, що Вільнюс, Варшава та Рига мають бути готові разом закрити кордон із Білоруссю, якщо безпекова ситуація погіршиться через найманців "Вагнера".
У Білорусі перебуває 4 тисячі вагнерівців
Лідери Литви та Польщі, відвідуючи Сувальський район у четвер, заявили, що зараз у Білорусі перебуває близько 4 тис. осіб найманців "Вагнера".
Де розташований та що відомо про Сувальський коридор
Сувальський коридор (його також називають перешийком, а в американській військовій термінології "коридор СК") – це термін, який використовують військові Північноатлантичного Альянсу для позначення території біля Сувалок, Августова та Сейн. Цей коридор одночасно з'єднує країни Балтії з Польщею та рештою країн НАТО. Крім цього, він відділяє Калінінградську область від Білорусі.За переконанням американських військових, саме цей регіон є одним із найгарячіших точок у Європі.
У випадку загрози з цього напрямку країни НАТО не зможуть досить швидко відреагувати. Водночас є розвідувальна інформація, яка вказує на те, що росіяни та білоруси неабияк зацікавлені у цьому регіоні.
Де розташований Сувальський коридор / мапа baltictimes.com / UpNorth
За словами Науседи, деякі з них наблизилися до кордону обох країн. Глава країни також підкреслив, що кількість бойовиків у Білорусі не є кінцевою – угруповання планує розмістити тут до 10 тисяч бійців.
Вагнерівці на території Білорусі: останні новини
- Найманці облаштовують свій полігон і наметове містечко землянками. Ймовірно, вагнерівці планують використати їх для тренувань та зимування. ЗМІ опублікували супутникові знімки полігону вагнерівців в Осиповичах за 31 липня. На них найманці зводять фортифікаційні споруди.
- У Білорусі бійці формування "Вагнер" виконують функцію особистої поліції Алєксандра Лукашенка. Також вони беруть участь у дестабілізації ситуації на білорусько-польському кордоні з метою створення гуманітарної кризи у регіоні.
- Кількість найманців ПВК "Вагнера" на території Білорусі збільшується. Алєксандр Лукашенко залякує, що вони готують похід на Польщу. Експерти припускають ймовірність провокацій і відбутися вони можуть невеликими групами.