Про це 24 Каналу відзначив військовий експерт, полковник запасу ЗСУ Сергій Грабський. Він додав, що провокації можливі безпосередньо на території Білорусі.

Дивіться також Сплановані дії і розвідка: чи піде Білорусь далі після прориву гелікоптерів на територію Польщі

До чого готуються вагнерівці

Лукашенко створює передумови до ймовірних провокацій вагнерівців на території Польщі чи країн Балтії. Це стосується безпосереднього його останньої заяви Путіну, мовляв він ледь стримує їх у наступі. Утім, провокації все ж можливі. Але здійснювати їх найманці можуть невеликими групами по 5 – 7 осіб.

"Польща це розуміє. Тому стягує додаткові підрозділи до кордону і створює щільну лінію оборони", – відзначив військовий експерт.

Сергій Грабський про ймовірні провокації вагнерівців: дивитись відео

Крім того, не є виключенням, що найманці можуть щось влаштувати й на території самої Білорусі. Наприклад, біля якось ядерного об'єкта.

Варіантів багато, але загальна мета дій вагнерівців полягає у створенні зон дестабілізації, з'ясуванні як реагуватиме НАТО і на що можна ще розраховувати. Фактично за будь-яких провокацій конфлікт може зачепити території країн-членів Альянсу,
– додав Грабський.

Вагнерівці у Білорусі: останні новини

  • Найманці ПВК "Вагнера" можуть виконувати у Білорусі функцію особистої поліції Алєксандра Лукашенка. А також вони беруть участь у дестабілізації ситуації на білорусько-польському кордоні з метою створення гуманітарної кризи у регіоні.
  • Провокації з вагнерівцями Путіну необхідні для оголошення мобілізації. Російському диктатору треба певна зачіпка.
  • В українській розвідці ситуацію в Білорусі характеризують як фактор загрози, на який треба зважати. Водночас там зазначають, що наразі вагнерівці небезпеки не становлять.