В ефірі національного телемарафону представник ГУР Андрій Юсов зазначив, що такими діями росіяни та білоруси "стріляють собі в ногу", пише 24 Канал.

Дивіться також Гелікоптери Білорусі прорвали повітряний простір Польщі: білоруси "спалилися" заявою

У ГУР оцінили перебування вагнерівців в Білорусі

Коментуючи ситуацію довкола Білорусі, Юсов зазначив, що коли кілька тисяч бойовиків перебувають на певній території – це завжди потенційна загроза і фактор небезпеки, який "треба вивчати й на який варто зважати". У такому випадку необхідно готувати протидію і це, як зазначив він, відбувається як з боку України, так і з боку союзників. Водночас Юсов повідомив, що наразі вагнерівці в білорусі небезпеки не становлять.

В цілому зараз це не те угруповування яке станом на сьогодні становить реальну небезпеку, проте легковажити цим не можна і ніхто цього не робить. Всі необхідні заходи вживаються,
– зазначив представник ГУР.

Він зазначив, що ворог намагається поширювати ІПСО про "вторгнення в Польщу", щоб відвертати увагу союзників від України, сили й засоби наших партнерів, створювати додаткові точки напруги.

Проте він переконаний, що таким чином Росія та Білорусь лише "стріляють собі в ногу", адже подібні провокації вже змушують Польщу посилювати сектор безпеки оборони, увагу до білоруського кордону та пропрацьовувати різні сценарії реагування більш детально. Тобто готовність Європи реагувати на потенційні загрози лише підвищується.

Білорусь та Росія погрожують Польщі

  • У липні в російській Держдумі заявили, що їм "дуже потрібен" Сувалкський коридор між Польщею і Литвою, тому що він може з'єднати Калінінградську область Росії з Білоруссю.
  • А днями Лукашенко під час зустрічі з російським диктатором Путіним взагалі заявив, що вагнерівці нібито його "напружують", тому що аж рвуться атакувати Польщу. Мовляв, польська сторона ще повинна йому подякувати за те, що "стримує" бойовиків.
  • Далі ситуація ще більше загострилася. 1 серпня Міноборони Польщі повідомило, що 2 гелікоптери Білорусі порушили повітряний простір країни.
  • Того ж дня Лукашенко заявив, що його слова про вагнерівців нібито були жартом, а міноборони Білорусі цинічно видало, що повідомлення Польщі про порушення повітряного простору нібито вигадка.
  • Зазначимо, що це все відбувається на фоні щоденних провокацій на польсько-білоруському кордоні. Останнім часом білоруські прикордонники допомагають нелегальним мігрантам "прориватися" через кордон.