Про це він заявив після зустрічі з польським прем'єром Матеушем Моравецьким біля Сувальського коридору. Під час переговорів політики звернули особливу увагу на безпекову ситуацію на кордонах.
Важливо Тріщинка в щиті Європи: що не так із реакцією Польщі й НАТО на провокації Лукашенка та Путіна
Вагнерівці на кордоні можуть готувати провокації
За словами Науседи, нині на території Білорусі перебуває близько 4 тисяч найманців ПВК "Вагнера".
Частина бійців "Вагнера" перебуває впритул до нашого кордону, зайнявши позиції у Гродненській області, а це означає, що таке розташування дуже зручне для здійснення провокацій як на польсько-білоруському, так і на литовсько-білоруському кордонах,
– наголосив президент Литви.
Враховуючи небезпеку провокацій, на литовському кордоні вже вжили необхідних заходів та посилили охорону литовського кордону. Також були підготовлені та оновлені плани прикриття кордону з підкріпленням армії. Науседа заявив, що Литва уважно стежить за ситуацією й готова протистояти будь-яким загрозам з боку ПВК "Вагнера".
"У нас можуть бути різні погляди на наміри бойовиків "Вагнера" в Білорусі, але абсолютно зрозуміло одне: і для Путіна, і для Лукашенка було б занадто великою спокусою не скористатися присутністю бойовиків "Вагнера" в їх безпосередньому сусідстві для можливих провокацій проти країн НАТО", – сказав Науседа.
Президент Литви припускає, що кількість вагнерівців у Білорусі може збільшитися й до 10 тисяч найманців. За словами Науседи, цілком можливе закриття кордону з Білоруссю. Проте таке рішення має бути скоординовано разом з Польщею та Латвією. Крім того, будь-які провокації вагнерівців будуть розцінюватися як дії з боку Росії.
Білоруські гелікоптери влаштували провокацію
- Міноборони Польщі 1 серпня заявило, що білоруські гелікоптери порушили повітряний простір країни-члена НАТО. 2 білоруські гелікоптери порушили повітряний простір країни в районі Біловежі.
- У Білорусі швидко почали виправдовуватися, що буцімто їхні гелікоптери не перетинали повітряний простір Польщі. Проте у своїх виправданнях білоруське міноборони видало себе, адже назвало моделі гелікоптерів, які у Польщі не згадували.
- Наступного дня після інциденту, 2 серпня, у НАТО прокоментували провокацію на кордоні. У штаб-квартирі в Брюсселі заявили, що перебувають на постійному зв'язку із польською владою. Також там уважно стежать за ситуацією та будь-якими змінами на польсько-білоруському кордоні. У Організації наголосили, що зроблять усе потрібне, аби територія Альянсу перебувала у безпеці.