Переворот у Судані: кількість жертв зросла до понад 600 людей

20 квітня 2023, 21:29
Читать новость на русском

Джерело:

The Guardian

У Судані відбулися зіткнення між армією й основним воєнізованим угрупованням країни RSF. Внаслідок цього сотні людей загинули та ще кілька тисяч зазнали поранень.

Як зазначають у ЗМІ, армія Судану завдала авіаударів по базі воєнізованої сили поблизу столиці. Таким чином вона намагалася відновити контроль над державою після того, як боротьба за владу переросла у сутички.

Читайте також Спроба перевороту в Судані: до чого тут російські вагнерівці

Скільки людей загинуло в Судані

Місцеве телебачення, з посиланням на владу інформує, що в Судані внаслідок сутичок між армією і Силами швидкого реагування загинули понад 600 людей. Крім того, за попередніми даними, понад 1800 людей було поранено. Раніше стало відомо, що серед загиблих троє співробітників Всесвітньої продовольчої організації WFP при ООН. Ще двоє отримали поранення. Виконавча директорка WFP заявила, що операції в Судані тимчасово припинять. ВООЗ попереджає, що в деяких лікарнях Хартума вже не вистачає крові та інших необхідних засобів для лікування поранених. Сутички тривають третій день.

У Судані використовують важке озброєння

Місцеві мешканці зранку неділі повідомили, що впродовж ночі не вщухали обстріли. Вони також чули роботу важкої артилерії. Армія Судану у недільній заяві наголосила, що "час перемоги близький".

"Ми молимося про милосердя за невинні життя, які забрала ця безрозсудна авантюра повстанської міліції швидкого реагування... З Божою поміччю, скоро у нас будуть добрі новини для нашого терплячого і гордого народу", – йдеться в заяві.

Раніше у Центральному комітеті суданських лікарів повідомляли, що поранення отримали 595 людей, зокрема комбатанти. Відомо, що близько половини мирних жителів загинули у провінціях за межами Хартума.

Загинули також десятки військовослужбовців. Але в комітеті не змогли назвати точну кількість, адже не мають достатньо інформації. Вони лиш керуються тими даними, які їм передавали з лікарень, куди поступали загиблі.

Коротко про сутички у Судані

  • Зазначимо, що зранку суботи 15 квітня RSF заявили, що їм вдалося захопити президентський палац, резиденцію головнокомандувача армії, державну телевізійну станцію, а також аеропорти в Хартумі. Армія Судану ці твердження відкинула.
  • Згодом ввечері суданські військово-повітряні сили віддали наказ людям не покидати свої оселі. Тим часом вони мали проводити так звану повітряну розвідку діяльності RSF. Крім того, уряд наказав підприємствам, школам, банкам і державним установам закритися у неділю.
  • Додамо, що США, Китай, Єгипет, Саудівська Аравія, ООН, ЄС та Африканський Союз закликали негайно припинити бойові дії.