Серед загиблих під час заворушень у Судані виявили трьох співробітників Всесвітньої продовольчої програми (WFP) при ООН, ще двоє отримали поранення. Про це заявила виконавча директорка WFP Сінді Маккейн.

Дізнайтеся більше Боротьба за владу та всюдисущі вагнерівці: що відбувається в Судані та передісторія конфлікту

Через загибель співробітників WFP припиняє операції в Судані

Я обурена трагічною смертю трьох співробітників WFP у суботу, 15 квітня, під час сутичок в Кабкабії, Північний Дарфур, під час виконання своїх обов'язків з порятунку життя на передовій глобальної кризи голоду. У тому ж інциденті постраждали також двоє співробітників WFP,
– заявила Маккейн.

За її словами, гуманітарні працівники є нейтральними і ніколи не повинні бути мішенню. Також виконавча директорка WFP наголосила, що загрози командам WFP унеможливлюють безпечну та ефективну роботу в країні та виконання важливої роботи.

Поки ми розглядаємо розвиток ситуації з безпекою, ми змушені тимчасово припинити всі операції в Судані
– додала вона.

Тим часом BBC пише, що троє працівників WFP загинули в суботу після того, як між воєнізованими формуваннями Сил швидкої підтримки – RSF та збройними силами сталася стрілянина на військовій базі в Кабкабії на заході Судану.

Дивіться також Воювати відправлять всіх: Путін ухвалив остаточне рішення

Коротко про спробу перевороту у Судані

  • Із самого ранку 15 квітня у столиці Судану Хартумі розпочалися бої між армією та Силами оперативної підтримки RSF. Усе через розбіжності у керуванні військовими структурами всередині держави.
  • Цікаво, що Сили оперативної підтримки співпрацюють з ПВК "Вагнера". Вони мають спільне підприємство Meroe Gold, яке займається видобутком корисних копалин, зокрема золота. До речі, Співпраця RSF і ПВК "Вагнера" посприяла тому, що золотовалютні резерви центрального банку Росії зросли.
  • За останніми даними, кількість загиблих у Судані вже наближається до сотні. ВООЗ попереджає, що в деяких лікарнях Хартума не вистачає крові та інших необхідних засобів для лікування поранених. Сутички тривають уже третій день.