Відірвали голову Колумбові: мітингувальники в США розтрощили статую – фото, відео

10 червня 2020, 18:29
Читать новость на русском

У Бостоні учасники антирасистських протестів відламали голову статуї Христофора Колумба. У місті Річмонд, що у Вірджинії, пам'ятник першовідкривачеві Америки повалили, а згодом викинули в річку.

Колумба критикують за жорстоке ставлення до індіанців

На думку учасників протестів, саме відкриття Колумбом Америки стало початком торгівлі рабами. Також мореплавця критикують за його жорстоке ставлення до корінного населення Америки – індіанців. Про це повідомляє CBC Boston.

До теми Сім’я Джорджа Флойда закликала ООН розслідувати справу його вбивства

У Бостоні статуї відривають голову не вперше

У Бостоні зі статуєю Колумба неприємності уже не вперше. У 2006 році статуї вже відривали голову, а у 2015 році – обливали червоною фарбою.


У Бостоні статуї відірвали голову / Фото CBS

Дивіться відео з понищеною статуєю Колумба:

У Річмонді пам'ятник підпалили та кинули у воду

У Вірджинії статую Христофору Колумбу встановили у 1927 році. Перед тим, як зняти пам'ятник з постаменту, учасники акції провели мітинг за захист прав афроамериканців та корінних народів.

На те, аби повалити Колумба, знадобилось дві години. Статую підпалили та викинули у річку. На її місці натомість залишили напис "Колумб представляє геноцид".

Зверніть увагу! Протягом багатьох років у США триває кампанія з вимогою замінити так званий День Колумба на День корінних народів.


У Річмонді пам'ятник зняли з п'єдесталу / Фото Time

Протести у США: коротко

  • 25 травня у Міннеаполісі поліція затримала 46-річного афроамериканця Джорджа Флойда. Той начебто розплачувався у магазині фальшивою банкнотою.
  • Затримання було вкрай жорстоким: чоловік загинув від дій правоохоронців.
  • Один із них притиснув його горло коліном. Флойд просив не вбивати його та кричав, що не може дихати, однак поліцейські не реагували на це.
  • Медиків викликали, коли Флойд затих. Чоловік помер у лікарні.
  • Після цього міста у США охопила потужна хвиля протестів, які тривають і досі.
  • З протестами на вулиці своїх міст виходять і громадяни інших держав.