Під Радою знову протестують через ринок землі: відео

6 лютого 2020, 11:34
Читать новость на русском

Понад тисячу людей вийшли на масові протести під Верховною Радою проти запровадження відкритого ринку землі. Організовані групи мітингарів почали збиратися ще на різних локаціях Києва перед тим, як дійти на площу Конституції.

Серед учасників мітингу були й мешканці різних регіонів, яких привозили спеціальними автобусами. Про це з місця події повідомила кореспондентка 24 каналу.

Читайте також: Зеленський прийшов до "Слуги народу" через ринок землі: які результати

Аграрії, представники малого бізнесу приїхали з різних областей: Сумської, Харківської, Херсонської. За словами журналістки, вони не проти ринку землі, однак мають свої побоювання. Люди переймаються тим, що великі агрохолдинги можуть скупити всю землю, і малі аграрії не зможуть конкурувати на цьому ринку.

Я думаю, що ми ще не можемо собі дозволити довіряти нашому новому уряду і владі,
– прокоментував учасник акції Віктор.

На мітинг вийшло чимало людей, які до кінця не розуміли, в чому полягає сенс земельної реформи. Зокрема, серед учасників були представники молоді, які відмовлялися відповідати на будь-які запитання журналістів.

13 листопада Верховна Рада ухвалила в першому читанні законопроєкт про ринок землі. Документ скасовує заборону на купівлю та продаж земель сільськогосподарського призначення з 1 жовтня 2020 року. Після цього нардепи внесли до законопроєкту понад 4 тисячі правок.

Активісти під прапорами різних політичних сил, зокрема "Свободи", "Батьківщини", представники "Національного корпусу" висловлювали свій протест проти законопроєкту про ринок землі.

Про що йдеться в законопроєкті про ринок землі?
• Придбати землю зможуть громадяни України, юридичні особи, зареєстровані в Україні, держава, територіальні громади, банки та кредитні установи.
• Іноземні громадяни матимуть право купувати землю тільки після проведення референдуму щодо відповідного питання.
• Не зможуть купити землю росіяни, а також юридичні особи, які фінансуються РФ, знаходяться під санкціями чи зареєстровані в офшорних зонах.
• В одні руки віддаватимуть не більше десяти тисяч гектарів.

Фермери відзначили, що не є проти земельної реформи, однак не в такому прояві, як вона є зараз. Як приклад, вони навели Польщу, в якій фермер має право викупити до 500 гектарів землі.

Хоча б 50% державної землі повинно бути в державній власності,
– зазначив фермер із Полтавщини Олександр.

За їхніми словами, на першому етапі альтернативою цього законопроєкту може бути поетапне впровадження реформи. Спочатку потрібно створити банк земель, і надати доступ до нього тільки фізичним особам. Тобто, тим українцям, які зможуть купити землю.

Як українці ставляться до продажу землі / Інфографіка 24 каналу

Мітинг проти ринку землі під Верховною Радою: дивіться відео 24 каналу