Серед учасників мітингу були й мешканці різних регіонів, яких привозили спеціальними автобусами. Про це з місця події повідомила кореспондентка 24 каналу.

Читайте також: Зеленський прийшов до "Слуги народу" через ринок землі: які результати

Аграрії, представники малого бізнесу приїхали з різних областей: Сумської, Харківської, Херсонської. За словами журналістки, вони не проти ринку землі, однак мають свої побоювання. Люди переймаються тим, що великі агрохолдинги можуть скупити всю землю, і малі аграрії не зможуть конкурувати на цьому ринку.

Я думаю, що ми ще не можемо собі дозволити довіряти нашому новому уряду і владі,
– прокоментував учасник акції Віктор.

На мітинг вийшло чимало людей, які до кінця не розуміли, в чому полягає сенс земельної реформи. Зокрема, серед учасників були представники молоді, які відмовлялися відповідати на будь-які запитання журналістів.

13 листопада Верховна Рада ухвалила в першому читанні законопроєкт про ринок землі. Документ скасовує заборону на купівлю та продаж земель сільськогосподарського призначення з 1 жовтня 2020 року. Після цього нардепи внесли до законопроєкту понад 4 тисячі правок.

Активісти під прапорами різних політичних сил, зокрема "Свободи", "Батьківщини", представники "Національного корпусу" висловлювали свій протест проти законопроєкту про ринок землі.

Про що йдеться в законопроєкті про ринок землі?
• Придбати землю зможуть громадяни України, юридичні особи, зареєстровані в Україні, держава, територіальні громади, банки та кредитні установи.
• Іноземні громадяни матимуть право купувати землю тільки після проведення референдуму щодо відповідного питання.
• Не зможуть купити землю росіяни, а також юридичні особи, які фінансуються РФ, знаходяться під санкціями чи зареєстровані в офшорних зонах.
• В одні руки віддаватимуть не більше десяти тисяч гектарів.

Фермери відзначили, що не є проти земельної реформи, однак не в такому прояві, як вона є зараз. Як приклад, вони навели Польщу, в якій фермер має право викупити до 500 гектарів землі.

Хоча б 50% державної землі повинно бути в державній власності,
– зазначив фермер із Полтавщини Олександр.

За їхніми словами, на першому етапі альтернативою цього законопроєкту може бути поетапне впровадження реформи. Спочатку потрібно створити банк земель, і надати доступ до нього тільки фізичним особам. Тобто, тим українцям, які зможуть купити землю.

інфографіка ринок землі

Як українці ставляться до продажу землі / Інфографіка 24 каналу

Мітинг проти ринку землі під Верховною Радою: дивіться відео 24 каналу