Засідання фракції почалося о 9 ранку – перед початком роботи Верховної Ради, повідомляє "Українська правда". У четвер, 6 лютого, нардепи розглядатимуть законопроєкт про відкриття ринку землі.

Знайте більше: Законопроєкт про ринок землі готовий до другого читання – які правки вніс комітет

Так, глава держави переконував нардепів проголосувати за реформу землі в другому читанні до кінця цього тижня – тобто 6-7. Однак голова Верховної Ради Дмитро Разумков зазначив, що на це потрібно щонайменше тиждень. Чи справді законопроєкт про ринок землі вирішили розглянути 6 лютого, нардепи не повідомляють, пише "Інтерфакс-Україна".

Мовилося про землю. Розбирали додаткові нюанси. Будемо працювати в Раді разом над цим проектом,
– сказала нардепка від "Слуги народу" Мар'яна Безугла.

Водночас народний депутат Олександр Дубінський, відомий критикою реформи, зазначив – більшість "слуг народу" підтримала законопроєкт. За його словами, він до них не належить.

"Працювати доведеться всю ніч"

Голова фракції "Слуга народу" Давид Арахамія наголосив, що наразі є достатня кількість голосів для підтримки законопроєкту – понад 226. Однак, за його словами, працювати доведеться усю ніч.

"Сьогодні ми заходимо в ринок землі. Це – партійна програма, наша обіцянка звільнити від кріпацтва 7 мільйонів українців, які володіють своєю землею. І про це ми говорили", – розповів Арахамія після засідання.

Голова фракції також повідомив, що на пленарному засіданні запропонують розглядати питання порядку денного на четвер до їх повного завершення.

Зараз будемо голосувати. Хочемо проголосувати до вичерпання питань. Це означає, скільки ми зможемо витримати, стільки і будемо сидіти. Я вас запрошую, беріть з собою їжу. Будемо працювати всю ніч. Повинен же цей парламент хоч одну ніч попрацювати?"
– сказав він.

Перший заступник голови фракції "Слуга народу" Олександр Корнієнко також підтвердив, що більшість фракції погодилися підтримати законопроєкт.

"Сьогодні планується розгляд питання щодо ринку землі, і президент ще раз озвучив нашу спільну ідеологічну позицію і закликав депутатів підтримати цей важливий законопроект", – розповів Корнієнко.

Цікаво: У яких країнах діє мораторій на продаж землі – інфографіка

13 листопада Верховна Рада ухвалила в першому читанні законопроєкт про ринок землі. Документ скасовує заборону на купівлю та продаж земель сільськогосподарського призначення з 1 жовтня 2020 року. Після цього нардепи внесли до законопроєкту понад 4 тисячі правок.

Що думають українці про впровадження ринку землі: відео