Чи піде Байден на радикальні рішення до кінця року: пояснення військово-політичного оглядача
У Росії прекрасно розуміють, що наступні місяці до початку виборів у США не будуть достатньо потужними щодо ухвалення складних рішень з боку Демократичної партії та чинного керівництва.
Очевидно, що росіяни цим користуватимуться. У який спосіб та що буде з допомогою Україні – у розмові з 24 Каналом поділився військово-політичний оглядач групи "Інформаційний спротив" Олександр Коваленко.
Дивіться також Мирний "план Джонсона – Трампа" і закінчення війни: на яких умовах і що з ним не так
Як росіяни спробують використати ситуацію в США
За словами Олександра Коваленка, невдовзі Джозеф Байден вийде з передвиборчих перегонів, й, можливо, складе президентські повноваження. Тоді Камала Гарріс стане віцепрезидентом і відповідно президентом США на деякий час.
У цей період не буде ухвалення якихось рішень такого кардинального, радикального типу з боку Сполучених Штатів,
– припустив військово-політичний оглядач.
Росія цим буде користуватися:
- щоб продемонструвати, що вони мають успіх та ініціативу у зоні бойових дій;
- для політичного тиску на США з метою нав'язування "мирних переговорів".
Щоб досягти поставленої мети, росіяни використовуватимуть різні важелі впливу та інструментарії. Наступні місяці будуть набагато вищими, аніж планувалося, зазначив Коваленко.
Що буде з допомогою Україні
Загальна стратегія США у контексті допомоги Україні базується не лише на моральних принципах. Це в обов'язковому порядку закладено в бюджет. Є відповідні зобов'язання щодо фінансів і американці не можуть вийти за їх межі. Тому серйозних змін у фінансовому плані до інавгурації новообраного президента Штатів не може бути. Виділені 61 мільярд доларів продовжуватимуть надаватися Україні.
Фінансовий рік у Сполучених Штатах закінчується якраз в період передвиборчої боротьби. Виникає питання: чи буде розроблений "буфер безпеки" на наступний рік. Оскільки розмір пакетів, які зараз онадходять до України, приблизно складає 250 – 500 мільйонів доларів. Наша держава не отримувала допомогу, яка б перевищувала 1 мільярд доларів.
Цілком можливо, це робиться для того, що на період президентських виборів і до інавгурації була можливість підтримувати Україну пакетами допомоги, які залишаться у загальному пакеті, ухваленому у 2024 році, і, який вже було вкладено в бюджет,
– сказав Коваленко.