Замороження війни в Україні небезпечне для Європи: до чого варто готуватись країнам

29 грудня 2024, 16:45
Читать новость на русском

Безпека Європи полягає в підтримці України для оборони країн від російської агресії. Якщо ж ЄС цього не усвідомить, то самостійно "зустрінеться" з Росією.

В першу чергу можуть постраждати країни саме Північної Європи. Таку думку 24 Каналу висловив керівник Центру громадської аналітики "Вежа" Валерій Клочок, зауваживши, що європейським політичним лідерам варто набратись рішучості.

Дивіться також Трамп тисне на Європу, вимагаючи збільшити допомогу Україні: у WP назвали причину

До чого готуватись Європі

За словами керівника Центру, європейські країни повинні усвідомити, що інвестиції в Україну – це інвестиції в їхню безпеку. Однак за однієї умови, якщо Росія буде продовжувати підтримувати активну фазу бойових дій в нашій країні.

Для прикладу, Естонія 0,5% від свого ВВП перераховує Україні щороку. Це приблизно 100 мільйонів євро на рік, хоч цифра невелика, але таке правило мали б успадкувати всі країни ЄС.

Тоді б не стояло питання, чи достатньо Україна має грошей, щоб боронитись від російської агресії. Ці гроші забезпечують безпеку всієї Європи, але поки такого усвідомлення я не бачу,
– наголосив Клочок.

Європа має достатньо грошей, щоб передати Україні для оборони, але не має достатньо політичних рішень, щоб це зробити, особливо на тлі виборчих кампаній, які зараз тривають і будуть тривати в наступному році в європейських країнах.

Цікаво! Політолог, виконавчий директор Міжнародної асоціації малих громад Олексій Буряченко прокоментував, що ризик гібридної війни у Європі цілком реальний. Тому ЄС зараз буде вживати заходів безпеки та підтримувати Україну, яка виграє час для Європи.

Керівник Центру пояснив, що зміна влади не завжди є успішним кейсом для України, адже пильність та прихильність до нашої держави зменшується.

Для Європи активний виклик полягає в тому, що активні бойові дії на території України можуть бути призупинені й тоді Росія обере для себе інший об'єкт для агресії. Знову ж таки, це будуть країни Північної Європи,
– наголосив Клочок.

До речі, видання Foreign Affairs повідомило, що гарантією безпеки для нашої країни може бути членство в ЄС. Саме тоді Україна зможе скористатися положенням про взаємодопомогу, яке зобов'язує країни-члени ЄС надавати допомогу та підтримку будь-якому члену, який став жертвою збройної агресії.