Орбан і Ердоган тиснуть на Путіна, – Світан розповів, чому росіяни можуть піти із ЗАЕС
Всі атомні станції під егідою МАГАТЕ, Росатом "взяв під контроль" ЗАЕС після окупації Енергодару. Сам Росатом зараз у процесі укладання договорів і вже розпочав будівництво двох атомних станцій – одна в Угорщині, друга – в Туреччині, 4 реактори.
Про це 24 каналу розповів військовий експерт, льотчик-інструктор та полковник запасу Роман Світан. Він також зазначив, що найімовірніше, зараз на Росатом накладуть санкції – звісно, це наслідок війни Росії проти України.
Читайте також Росіяни можуть готуватися покинути ЗАЕС, – Енергоатом
Вочевидь, Орбан та Ердоган тиснуть на Путіна, щоб він пішов з Запорізької АЕС – це потрібно їм, аби на Росатом не накладали санкції. На цей тиск впливає економічний чинник і політика, безумовно,
– вважає Світан.
На думку експерта, можна припустити, що саме такий тиск здатен примусити росіян вийти із ЗАЕС.
Роман Світан припустив, чи підуть росіяни із ЗАЕС: дивіться відео
Чи будуть росіяни обстрілювати ЗАЕС
Роман Світан каже, що навряд росіяни будуть "працювати" по Запорізькій АЕС, адже після їх виходу там точно залишиться МАГАТЕ. "Я не думаю, що вони будуть обстрілювати станцію – найкращий вихід для них, це просто втекти зі станції", – резюмує він.
Останні новини з Енергодару
- Окупанти скоїли найпотужніший обстріл ЗАЕС 19 – 20 листопада. Про це повідомили в МАГАТЕ. Окупанти декілька кілька разів вдарили по головній дорозі вздовж реакторів АЕС. А ще – по залізниці, трубопроводу, покрівлі спеціальної допоміжної будівлі. Також МАГАТЕ зафіксувало незначні видимі пошкодження водопроводу.
- Внаслідок російських обстрілів на ЗАЕС зафіксували нерадіоактивний витік.
- В американському Інституті вивчення війни розповіли, чому Росія так агресивно "крутить" тему обстрілів ЗАЕС. Аналітики зазначили, що безпосередні атаки по атомній електростанції, а також інформаційні – по Україні, зокрема, спрямовані на дискредитацію нашої держави.
- 18 листопада в МАГАТЕ ухвалили чергову резолюцію щодо ЗАЕС. Росіян закликали припинити всі дії на українських ядерних об'єктах.
- Майже одразу ж після цього окупанти заявили про "ризик атомної аварії на ЗАЕС". Зокрема, директор держкорпорації "Росатом" Лихачов цинічно зазначив, що "поява зони безпеки навколо Запорізької атомної станції залежить від рішення Вашингтона" і, мовляв, це створює певні ризики. Важливо, що саме Росія відмовляється демілітаризувати територію атомної електростанції.